14 هزار تن نهاده دامی در راه مازندران

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 6 هزار تن جو و 8 هزار تن ذرت به مازندران تخصیص یافته است که طی روزهای آینده تحویل استان می‌شود؛ گفت: توزیع نهاده‌ها طی هفته آتی میان تعاونی‌های سراسر استان آغاز می‌شود.
مسعود احمدی حاجی  در خصوص آخرین اقدامات برای مرتفع کردن کمبود نهاده‌های دامی این روزها در مازندران که موجب گلایه دامداران طی هفته‌های اخیر شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، سهمیه تخصیص یافته در راه مازندران است.
وی افزود: تخصیص نزدیک به 14 هزار تن نهاده دامی به مازندران اعلام شده است که به زودی به مازندران تخصیص و تحویل داده می‌شود.
سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، خاطرنشان کرد: 6 هزار تن جو و 8 هزار تن ذرت به مازندران تخصیص یافته است که طی روزهای آینده تحویل استان می‌شود.
این مسئول ادامه داد: پس از تخصیص، متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه بازرگاه، اقدام به خرید کنند.
احمدی حاجی بیان کرد: قیمت‌ها کماکان به نرخ قبلی است و تاکنون افزایش قیمتی طی سال جاری اعلام نشده است.
وی با اشاره به قیمت 1800 تومانی هر کیلو جو، عنوان کرد: البته کمی افزایش قیمت در خصوص ذرت لحاظ شده است که قیمت این نهاده را به کیلویی 1900 تومان رسانده است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، تصریح کرد: این میزان سهمیه جدید برای تامین نیاز دامداران سنتی و سبک استان به استان تخصیص داده شده است که نیمی از آن جهت تولید منسانتره و مابقی در اختیار شرکت تعاونی‌های سراسر استان قرار می‌گیرد.
این مسئول تاکید کرد: توزیع نهاده‌ها طی هفته آتی میان تعاونی‌های سراسر استان آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این مراکز، نسبت به خرید و تحویل نهاده‌های مورد نیاز اقدام کنند.
احمدی حاجی متذکر شد: تقاضا برای سهمیه جدید داده شده و بنا است این میزان سهمیه از طریق گمرک و بندر امام خمینی (ره) تامین و در اختیار مازندران قرار داده شود.