۴ میلیارد تراکنش درگاه خدمات عمومی در نیمه نخست امسال

تهران – ایرنا – رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: در ۶ماه نخست سال جاری تعداد تراکنش‌های درگاه خدمات عمومی (pgsb) به چهار میلیارد عدد رسید.

به گزارش ایرنا از سازمان فناوری اطلاعات ایران، «محمد خوانساری» در دومین همایش علمی و فناوری دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تعداد تراکنش‌های درگاه خدمات عمومی در طول سال ۱۴۰۰ حدود دو میلیارد و دویست میلیون عدد بود که تنها طی شش ماه نخست سال جاری به چهار میلیارد عدد رسیده است.

وی ادامه داد: این سرویس هم اکنون توسط دو شرکت خصوصی به عنوان سکو توانمند ساز و با مجوز و راهبری وزارت ارتباطات، اطلاعات مورد نیاز نظیر استعلام‌های هویتی و استعلام‌های پستی را در اختیار متقاضیان بخش خصوصی در جهت تسهیل ارایه سرویس به مردم عرضه می‌شود.

خوانساری تصریح کرد: از این اطلاعات در زمان ثبت نام خودرو و یا استعلام مدارک تحصیلی و نظیر آن در جهت تسریع سرویس دهی به متقاضیان استفاده می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: در صورتی که دنیای دانش بنیانی بخواهد در حوزه خدمات شکل بگیرد باید اطلاعات از سوی حاکمیت به کمک بخش خصوصی توانمند به متقاضیان در راستای خدمت رسانی به مردم ارایه شود.

وی افزود: دولت به منظور ایجاد تحول در خدمات میباست برنامه ریزی لازم جهت دستیابی به فناوری‌های جدید را در دستور کار قرار دهد.