قیمت مرغ کاهش می‌یابد؟

ایسنا: رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ اهواز با بیان اینکه فعلا وضعیت بازار مرغ پایدار است، گفت: اگر توزیع مرغ منجمد در بازار مداوم باشد و قطع نشود، قیمت مرغ کشتار روز کاهش خواهد یافت.

سید اصغر حسینی‌بهارانچی درباره آخرین وضعیت مرغ در بازار اهواز اظهار کرد: مرغ کشتار روز از نظر موجودی در بازار مشکلی ندارد و فقط قیمت آن بالا است و در حال حاضر قیمت مرغ کشتار روز در بازار به هر کیلوگرم ۳۸ هزار تومان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان در حال توزیع در بازار است، افزود: با رایزنی‌های استاندار خوزستان با معاون اول رئیس جمهور، مقرر شد ۵۰۰ تن مرغ منجمد به صورت هفتگی به استان خوزستان وارد شود. فعلا وضعیت توزیع مرغ منجمد در بازار خوب است و روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ تن مرغ منجمد در بازار اهواز توزیع می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ اهواز با بیان اینکه فعلا وضعیت بازار مرغ پایدار است، گفت: اگر توزیع مرغ منجمد در بازار مداوم باشد و قطع نشود، قیمت مرغ کشتار روز کاهش خواهد یافت.

حسینی‌بهارانچی افزود: مردم نگران کمبود مرغ هستند و از این مساله ترس دارند به همین دلیل واحدهای فروش که مرغ منجمد را توزیع می‌کنند، شلوغ هستند.

وی درباره وضعیت تخم‌مرغ در بازار نیز گفت: از بابت تخم‌مرغ، کمبودی در بازار وجود ندارد و فقط قیمت آن بالا است؛ هر عدد تخم‌مرغ یک هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد و افزایش قیمت مرغ تاثیری بر قیمت تخم‌مرغ ندارد