سرمایه گذاری اعراب روی تولید مرغ و تخم مرغ

«اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشور‌های عربی» با هدف افزایش تولید مرغ و تخم مرغ با شرکت ۱۱ کشور عربی راه اندازی می‌شود.

دیدارنیوز ـ اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشور‌های عربی تشکیل می‌شود که متشکل از نمایندگان اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشور‌های عربستان، کویت، عمان، مصر، سودان، تونس، بحرین، اردن، الجزایر، مراکش و امارات متحده عربی است.

دفتر مرکزی این اتحادیه در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است، یک سازمان غیر انتفاعی است که با هدف ارائه کمک به کشاورزان در کشور‌های عربی و افزایش تولیدات مرغ و تخم مرغ تشکیل شده است.

«اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشور‌های عربی» به تولید کنندگان در کشور‌های عربی، سمینار‌ها و کنفرانس‌های آموزشی برگزار می‌کند و تحقیقات و پژوهش‌هایی را در سرتاسر کشور‌ها عربی انجام خواهد داد.

این اتحادیه قرار است در ماه مارس ۲۰۲۲ در ابوظبی راه اندازی شود که در آن نمایندگان بیش از ۱۰۰۰ اتحادیه تولید کننده مرغ از کشور‌های مختلف عربی حضور پیدا می‌کنند و در این گردهمایی رئیس این اتحادیه انتخاب خواهد شد.

ایران در تولید مرغ و تخم مرغ جایگاه هفتم جهان را دارد و به استثنای سال گذشته که مشکلاتی در بازار این محصولات وجود داشت معمولا به کشور‌های عربی اطراف از این محصولات صادر می‌کردیم؛ حال با اقدام جدی کشور‌های عربی برای افزایش تولید اینگونه محصولات ایران باید به فکر توسعه بازار‌های صادراتی باشد.