روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تن نهاده بارگیری می شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: امروز بیش از صد هزار تن کنجاله سویا وارد کشور شد.
به گزارش صدای بورس، محسن سلامی گفت: بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده در بنادر وجود دارد که به محض ترخیص، مراحل ورود آن‌ها به کشور انجام می‌شود.

به گفته او، شرکت پشتیبانی امور دام به دستور وزیر جهاد کشاورزی و همچنین جهت حمایت از تولید، در حال آماده سازی بیش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن نهاده است. اتحادیه‌ها بسته به نیاز خود می‌توانند با ثبت سفارش، نسبت به واردات اقدام کنند.

سلامی گفت: ۳۰ هزار تن ذرت وارداتی از بنادر شمالی بارگیری می‌شود و تقریبا در ۴ روز گذشته، تمام بنادر برای پشتیبانی از واردات، در سرتاسر کشور اقدامات لازم را انجام داده اند. در چند روز گذشته بیش از یک صد هزار تن نهاده به انبارها ارسال و به تولیدکننده‌ها تحویل داده شده است. بنادر به صورت ۲۴ ساعته در حال بارگیری هستند و روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تن نهاده بارگیری می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی هفتم خرداد گفته است: ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح تامین نهاده‌های دامی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته که در همین راستا، شعب بانک کشاورزی نیز، حتی روزهای تعطیل برای ارائه این تسهیلات فعال خواهند بود.