افزایش قانونمندی عرضه‌کنندگان مرغ و تخم‌مرغ

معاون بازرسی و نظارت بر اتاق اصناف ایران گفت: با پیگیری‌های قرارگاه امنیت غذایی و افزایش نظارت‌ها، مرغ و تخم مرغ ارزان تر و راحت تر به دست مصرف کننده می‌رسد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا به نقل از اتاق اصناف ایران، بهنام نیک‌منش معاون بازرسی و نظارت بر اتاق اصناف ایران اظهار کرد: در پی تشکیل ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی، اتاق اصناف ایران به عنوان عضو اصلی ستاد تنظیم بازار انتخاب و حضور مستمر دارد.

وی بیان کرد: قرارگاه امنیت غذایی ذیل این ستاد، هر روز برگزار می‌شود و با پیگیری‌های این قرارگاه شاهد افزایش رعایت قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ در واحدهای توزیعی هستیم.

به گفته معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم ۳۱ هزار تومان است اما هفته گذشته با نرخ ۳۷ هزار تومان هم در بازار عرضه می شد که امروز در بخش هایی از تهران حتی با نرخ های کمتر هم عرضه می شود.

وی افزود: عرضه مرغ منجمد نیز از سوی شرکت پشتیبانی امور دام افزایش یافته و با نرخ هر کیلو ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود. این افزایش عرضه مرغ منجمد نیز بر حفظ تعادل نرخ مرغ گرم تاثیر گذار بوده است. همچنین نرخ مصوب یک شانه (۳۰ تایی) تخم مرغ، ۴۳ هزار تومان است.

نیک‌منش ادامه داد: علاوه بر این، پیگیری‌های این قرارگاه، منجر به افزایش عرضه مرغ گرم و تخم مرغ نیز شده است. به عنوان نمونه در میدان بهمن تهران از ۲۵۰ تن به ۵۴۰ تن رسیده است.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفت: افزایش عرضه، در پی افزایش نظارت بازرسان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی بر مرغ‌داری‌ها و حلقه پیش از عمده فروشی تحقق یافته است. با نظارت بازرسان، مرغ‌داری‌ها نمی‌توانند مرغ را بیش از زمان مقرر نگهداری کرده و باید به موقع به کشتارگاه عرضه کنند.