تخم مرغ دستوری ارزان شد؛ هر یکی با مِنت 1900 تومان

گویا بعد از مرغ دولت دستور داده که تخم مرغ هم ارزان شود. علت مشخص است دولت از ترکیه تخم‌مرغ وارد کرده است. از این‌رو به دلیل افزایش عرضه به تولیدکنندگان دستور دادند که تخم‌مرغ را ارزان‌تر به دست مصرف‌کنندگان برسانند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد فروشگاه‌های آنلاین تخم مرغ بسته‌بندی شده ۲۰ عددی را از ۴۴ هزار تومان تا ۶۹ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشند.

حالا ناصر نبی‌پور، رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران می‌گوید قیمت هر شانه تخم‌مرغ بسته‌بندی شده در بازار به ۹۰ هزار تومان هم رسیده بود اما دولت اعلام کرده است که باید هر شانه تخم‌مرغ را ارزان کنیم و با قیمت ۵۷ هزار تومان بفروشیم!

دولت در حالی بازار را دستوری کنترل می‌کند که به گفته تولیدکنندگان، توزیع خوراک مرغ دوباره کم شده است. به نظر می‌رسد این بار یا ذخایر نهاده‌های وارد شده رو به کاهش است یا دوباره خوراک مرغ دولتی از بازار سیاه سر درآورده است.

هر چه که باشد، همچنان خوراکِ مرغِ ارزان به دست مرغداران نمی‌رسد و آنها دان مرغ خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند، تازه اگر فروشندگان دبه در نیاورند.
قیمت هر عدد تخم مرغ ۱۹۰۰ تومان

نبی‌پور با اشاره به وضعیت تولید تخم‌مرغ گفت: با تمام سختی‌ها و افزایش قیمت خوراک اما تولیدکنندگان همچنان تولید را حفظ کرده‌اند. قیمت هر عدد تخم‌مرغ به بیش از دو هزار رسیده بود که حالا به هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است.
توزیع تخم‌مرغ ترکیه‌ای به بازار

او همچنین از واردات تخم‌مرغ خوراکی خبر داد و گفت: دولت اخیرا تخم‌مرغ نطفه‌دار و تخم‌مرغ خوراکی را از ترکیه وارد کرده است. از ۱۰ روز گذشته تاکنون سه هزار تن تخم‌مرغ خوراکی وارد گمرکات کشور شده که بخشی از آنها توزیع و بخش دیگری در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار گرفت.

چندی پیش در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد مرغ منجمد از کیلویی ۲۵ هزار تومان با قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزار تومان در میادین میوه و تره بار در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. همچنین پس از شنیدن گزارش وزارت جهاد کشاورزی در خصوص نحوه توزیع مرغ و تخم مرغ در کشور تائید شد با اقدامات انجام شده هیچ گونه کمبودی در انبارها در خصوص تامین این دو کالای مورد نیاز مردم نباید وجود داشته باشد.