وعده ستاد تنظیم بازار گلستان برای ساماندهی وضعیت مرغ از شنبه!/میزان توزیع روزانه به ۱۲۰ تن افزایش می‌یابد

گروه استان‌ها- ستاد تنظیم بازار گلستان پیش از ظهر امروز تصمیماتی برای ساماندهی بازار مرغ در استان گرفت و قرار شد از شنبه هفته آینده روزانه ۱۲۰ تن مرغ در استان توزیع شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  گرگان ، ستاد تنظیم بازار استان گلستان در پی کمبود مرغ در بازار، مشکلات مردم و ایستادن در صف‌های طولانی پیش از ظهر امروز با ریاست معاون اقتصادی استانداری گلستان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه مسائل و مشکلات موجود در توزیع گوشت مرغ بررسی و تصمیمات جدیدی برای ساماندهی بازار در استان گرفته شد.

ابرهیم کریمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان در حاشیه این جلسه اظهار داشت: دستگاه‌های متولی باید نظارت خود را بر توزیع کالاهای اساسی از جمله مرغ در استان تشدید کنند.

وی همچنین گفت: قرار شده که سازمان جهاد کشاورزی بخش بیشتری از تولید گوشت مرغ را برای نیاز استان در اختیار عاملان فروش قرار دهد. برهمین اساس از روز شنبه 16 اسفندماه میزان مرغ توزیعی در بازار استان به 120 تن در روز خواهد رسید.

کریمی افزود: با توجه به مشکلاتی که برای مردم از جمله ایجاد صف‌های طولانی به وجود آمده است تصمیم گرفته شد تا در شهرهای گرگان و گنبدکاووس مراکز عرضه مستقیم مرغ ایجاد شود تا بخشی از مشکلات کاهش پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان همچنین تصریح کرد: با تولید کنندگانی که از تحویل 20 درصد سهمیه مرغ نرخ مصوب، به تنظیم بازارخودداری کنند، برخورد قانونی صورت می‌گیرد و در عین حال سهمیه دان آنها نیز قطع خواهد شد.

صبح امروز در صفحه استانی خبرگزاری تسنیم گزارشی از وضعیت نابه سامان توزیع مرغ در استان گلستان و داستان تکراری صف‌های طولانی در روزهای کرونایی منتشر شد.