معاون استاندار تهران خواستار توقف صادرات تخم مرغ شد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ از وزارت صمت خواست تا جلوی صادرات این کالا را بگیرد.

به گزارش ایرنا، «حشمت الله عسگری» روز سه شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران اظهار داشت: وزارت صمت در روزهای اخیر مجوز صادرات تخم مرغ را صادر کرده است، وقتی اجازه صادرات داده می‌شود افزایش قیمت اتفاق می‌افتد و وزارت صنعت باید در مورد این تصمیم تجدید نظر کند.

وی با بیان اینکه نظارت بر بازار به طور مرتب انجام می‌شود، گفت: در مورد مرغ و نان مقرر شد تیم های نظارتی تقویت شود.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه توزیع کنندگان مرغ به بهانه افزایش هزینه حمل، قصد افزایش قیمت داشتند، گفت: هر چند سهم این هزینه در قیمت تمام شده زیاد نیست اما مقرر شد این موضوع در دستور کار رسیدگی ستاد ساماندهی مرغ کشور قرار گیرد ولی تا آن زمان هیچ کدام از واحدهای عرضه مرغ حق افزایش قیمت ندارند و دستور داده شد با متخلفان برخورد شود.

عسگری تاکید کرد: اعتقاد داریم هرچه سریعتر بازار قیمت دستوری باید حذف شود؛ چراکه تجارب ما در طول چهار دهه اخیر در موضوع قیمت‌گذاری دستوری ناکام مانده و یکی از کارهایی که در اسرع وقت باید انجام شود، اصلاح نظام چندگانه قیمت است تا باید به یک قیمت برسیم.

وی در مورد قیمت آرد نیز گفت: اکنون چهار قیمت برای آرد در بازار وجود دارد و چندگانگی قیمت سبب شده تا آرد از شبکه رسمی خارج شود؛ از این رو در شبکه تامین آرد با مشکل مواجه هستیم و اصلاح قیمت نان و حذف چند قیمتی باید در دستور کار شورای آرد و نان کشور قرار گیرد که البته در مورد سایر گروه‌های کالایی ثبات قیمت را شاهد هستیم.

به گزارش ایرنا، جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران با هدف بررسی قیمت محصولات اساسی در محل استانداری تهران برگزار شد.