قیمت هر کیلو مرغ در بازار امروز چند؟

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۴ هزار تومان و مرغ گرم ۲۰ هزار تومان است.

به گزارش شهرآرانیوز، حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۳ هزار و ۸۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان است.

 

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ کمتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است، افزود: این درحالی است که با توجه به افزایش قیمت مولفه‌های تولید توسط کارگروه تنظیم بازار بعد از نرخ مصوب، این قیمت قابل قبول نیست.

 

اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ طی یک هفته آینده تغییر خاصی نداشته باشد.

 

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: کانون انجمن صنفی مرغداران با ارسال آنالیز هزینه تمام شده به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت خواستار اصلاح قیمت مرغ با قید فوریت بر مبنای مولفه‌های تولید شد.

 

وی با بیان اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز با نرخ مصوب از طریق سامانه بازارگاه تامین می‌شود، گفت: سهمیه در نظرگرفته شده به ازای هر قطعه مرغ برای دوره پرورش ۴۰ روزه ۴ کیلوست، درحالیکه به علت نبود کشش بازار مرغداران مجبورند برای مدت زمان ۴۶ تا ۴۷ روز بخشی از نهاده مورد نیاز را از بازار آزاد خریداری کنند.

 

اسداله نژاد قیمت هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۳ هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۸ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد.

 

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه مشکلی در تولید نداریم، گفت: کارگروه تنظیم بازار برای ایام پایانی سال مصوب کرده که ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گیرد، اما به علت نبود کشش بازار همانند سنوات قبل این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

 

به گفته وی، با توجه به شرایط فعلی بازار برای ایام‌پایانی سال باید ۸۵ تا ۹۰ میلیون قطعه باید جوجه ریزی صورت گیرد.

 

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: در شرایط کنونی که بازار با افزایش عرضه روبروست، دولت باید با ورود جدی مازاد مرغ را از سطح بازار جمع آور کند تا تولید دچار چالش نشود.