این مرغ‌ها گوشت و تخم سیاه دارند!

مرغ‌ها از جمله حیوانات سفید گوشت به حساب می‌آیند، اما استثنا‌هایی نیز بین آن‌ها مشاهده می‌شود.

به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سيما، تصاویر زیر از مرغ‌های عجیب و غریب و با گوشت‌های سیاه می‌باشد که گونه نادر و کمیاب از مرغ‌ها است که تا وقتی زنده باشد بسیار زیبا و جذاب است، اما هنگام خوردنش حتما شوکه خواهید شد.

 گوشت این مرغ‌های عجیب و غریب به رنگ سیاه می‌باشد، مرغ یکی از مهمترین طیوری است که بسیاری از مردم دنیا از آن استفاده می‌کنند و در همه جای دنیا نیز به یک شکل وجود دارند. مرغ‌ها از جمله حیوانات سفید گوشت حساب می‌شوند، اما استثنا‌های نیز میان آن‌ها وجود دارد. مردم آسیا و مخصوصا شرق این قاره از جمله افرادی هستند که چیز‌های عجیبی میخورند و البته علاقه بسیاری هم به این خوردنی‌ها دارند.

یکی از این موارد بسیار عجیب مرغی است که گوشتی کاملا سیاه دارد.

“سیلکی چینی” نوع خاصی از پرنده است که تا وقتی زنده باشد بسیار زیبا و جذاب است، اما هنگام خوردنش حتما شوکه خواهید شد. این پرنده که نوع خاصی مرغ به حساب می‌آید گوشتی کاملا سیاه رنگ دارد و در چین به عنوان یک غذای اعیانی استفاده می‌شود. اندام داخلی این مرغ کاملا سیاه است و این سیاه بودن تنها به گوشت و پوست او ختم نمیشود بلکه استخوان‌ها و اندام‌های داخلی بدن او نیز سیاه رنگ است. نکته جالب این است که اگر گوشت او سیاه نبود به هیچ عنوان نمی‌شد تفاوت آن را با یک مرغ طبیعی تشخیص داد.

بر روی بدن این پرنده پر‌های جالبی وجود دارد که به ابریشم معروف شده اند از این رو قیمت این پرنده نیز بسیار بالا است. به گفته چینی‌ها این پرنده می‌تواند دستگاه‌های داخلی بدن را تنظیم کرده و برای گردش خون بسیار مفید است.