۸۰۰ تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد

رییس شبکه دامپزشکی خمین گفت:۸۰۰ تن گوشت سفید بوقلمون امسال در واحدهای پرورش این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.
علی‌اصغر حمزه‌لو افزود: این مواد پروتئینی از ۴۶ هزار قطعه جوجه‌ریزی در ۹ واحد پرورشی فعال خمین حاصل شده است.
وی اظهار داشت: تولید گوشت بوقلمون در قیاس با مدت مشابه سال گذشته در خمین ۱۵ درصد افزایش دارد زیرا واحد پرورشی به ظرفیت هفت هزار قطعه در این شهرستان فعال شده است.
رییس شبکه دامپزشکی خمین ادامه داد: خمین در تولید گوشت بوقلمون رتبه نخست استان مرکزی را دارد و بیش از ۶۰ درصد تولید این ماده پروتئینی متعلق به این شهرستان است.
حمزه‌لو بیان کرد: هر دوره پرواربندی بوقلمون چهار ماه است و می‌طلبد که در خمین ضمن توسعه ظرفیت پرورش بوقلمون، صنایع وابسته و زنجیره تولید آن تکمیل شود.
وی نبود واحد کشتارگاهی و مراکز بسته‌بندی گوشت بوقلمون را حلقه مفقوده در زنجیره تولید تا عرضه گوشت بوقلمون در این شهرستان عنوان کرد و گفت: بوقلمون پرورشی این شهرستان به کشتارگاه‌های اصفهان و قم ارسال می‌شود و در این استان‌ها بسته‌بندی شده و به سایر مناطق کشور ارسال می‌شود.
رییس شبکه دامپزشکی خمین افزود: در واحدهای پرورش بوقلمون این شهرستان ۴۰ فرصت اشتغال مستقیم ایجاد شده که ظرفیت توسعه آن نیز وجود دارد و با توجه به خواص مصرف گوشت بوقلمون در کاهش کلسترول خون و پیشگیری از سرطان نیاز است فرهنگ سازی مصرف این ماده پروتئینی گسترش یابد.
شهرستان خمین دارای ۱۲۵ واحد پرورش طیور است و از نظر تولید گوشت سفید مرغ، رتبه دوم استان مرکزی را دارد.