مازاد تولید گوشت و مرغ در کشور

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: امسال تولید گوشت و مرغ عالی و ۴ ماه است که مازاد تولید داریم.
حسن عباسی معروفان گفت: برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای انجام گرفته که تولید مستمر داشته باشیم الان وضع ذخایر استراتژیک ما کافی و خوب است و از اول امسال تا امروز گوشت مرغ وارد نکرده ایم و گوشت قرمز هم بخش خصوصی وارد کرده و ما گوشت تولید داخل را برای ذخیره استراتژیک و حمایت از تولیدکنندگان خریداری می‌کنیم و هیچ نیازی به واردات نداریم.
او درخصوص قیمت دام زنده کیلویی ۲۸ هزار تومان و نرخ متفاوت گوشت در سطح شهر گفت: گوشت‌ها کیفیت متفاوت دارد گوشت گوساله با کیفیت شقه‌ای باید کیلویی ۷۲ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد و گوشت گوسفند ۸۳ هزار تومان و اگر فروشنده‌ای بیشتر از این می‌فروشد باید دید کجای شهر است ضمن این که خود مردم هم باید از مراکزی که گوشت را به قیمت مصوب می‌فروشند خریداری کنند.
یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: باید برنامه ریزی‌ها به نحوی باشد که در آستانه عید امکان گرانفروشی فراهم نشود سال گذشته قیمت مرغ ۱۲ هزار تومان بود، اما در همین تهران ۲۰ هزار تومان فروخته شد و حتی میوه‌های تنظیم بازار را عده‌ای تا ۳ برابر قیمت به مردم می‌فروختند.
رایگانی گفت: با این که قیمت دام زنده کیلیویی ۲۷ هزار تومان است، اما قیمت گوشت گرم پایین نیامده و همان ۱۰۰ هزار و ۱۱۰ هزار تومان و گوساله ۹۰ هزار تومان به دست مردم می‌رسد.
محمدرضا کلامی مدیرکل تنظیم بازار وزارت صمت هم با اشاره به اقدامات انجام گرفته و ذخایر کافی گوشت و مرغ و میوه و برنج و شکر و … گفت: نظارت‌ها و بازرسی‌ها برای جلوگیری از تخلف و گران فروشی مستمر وجود دارد، اما خود مردم هم باید اقلام گران یا بدون درج قیمت را نخرند.