تامین مرغ و گوشت به وزارت جهاد کشاورزی محول شد

رییس مرکز روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: مسئولیت برنامه‌ریزی و هماهنگی تامین انواع نهاده‌های کشاورزی دام و طیور (از محل تولید و واردات) و همچنین تولید، عرضه و تنظیم بازار گوشت، مرغ و تخم‌مرغ تا مرحله عمده‌فروشی به قیمت مصوب به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «علیمراد سرافرازی» با اشاره به مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و ضرورت هماهنگی دستگاه های اجرایی برای تنظیم محصولات کشاورزی افزود: مسئولیت برنامه‌ریزی و هماهنگی تامین یعنی تولید و واردات انواع نهاده های کشاورزی، دام و طیور و همچنین مسوولیت تولید، عرضه و تنظیم بازار مرغ تا تخم‌مرغ تا مرحله عمده‌فروشی به قیمت مصوب به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

وی اظهارداشت: مسئولیت تنظیم بازار تمام کالاهای اساسی و ضروری از جمله محصولات کشاورزی و دامی در مرحله توزیع و خرده فروشی با وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود. بر اساس این مصوبه، مسئولیت تصمیم گیری در مورد صادرات مرغ و تخم مرغ نیز به وزارت جهاد کشاورزی محول شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر ضرورت همکاری مستقیم دو وزارتخانه صنعت و جهاد کشاورزی و تقسیم مسئولیت ها برای تامین کالاهای اساسی بر اساس مصوبه دولت، تصریح کرد: در این راستا مقرر شد در زمینه تامین گوشت قرمز، مشابه مرغ و تخم مرغ، وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت هماهنگی، تامین، تولید، عرضه و تنظیم بازار تا مرحله عمده‌فروشی به قیمت مصوب را بر عهده بگیرد. مسئولیت مرحله توزیع و خرده فروشی بر عهده وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان خواهد بود.

سرافرازی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، فرآیند ثبت سفارش نهاده های دامی شامل جو، ذرت و کنجاله توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام خواهد شد اما مسئولیت برنامه‌ریزی و هماهنگی تامین یعنی تولید و واردات انواع نهادهای کشاورزی و دام و طیور بر عهده وزارت کشاورزی خواهد بود.