افت ۶ هزار تومانی نرخ هر کیلو شقه گوسفندی در بازار/ قیمت گوشت در ماه رمضان نوسانی نخواهد داشت

شکوهی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۸ تا ۹۹ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

حسن شکوهی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی شهرستان ری، از کاهش ۶ هزار تومانی نرخ گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۸ تا ۹۹ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

وی کنترل قاچاق دام از مرز‌های کشور و کاهش قدرت خرید خانوار را دلیل اصلی افت قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: با توزیع مجدد گوشت وارداتی به واحد‌های صنفی پیش بینی می‌شود که روند نزولی قیمت گوشت در بازار ادامه دار شود.

شکوهی از افزایش قیمت گوشت وارداتی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اختصاص ارز نیما به واردات، قیمت هر کیلو لاشه وارداتی به بالای ۸۰ هزار تومان رسیده است.

این مقام مسئول قیمت گوشت در بازار ماه رمضان را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به افزایش عرضه در برابر واردات بعید است که قیمت گوشت مجدد در ماه رمضان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه کمبودی در عرضه دام داخل نداریم، افزود: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ هزارتومان در میادین عرضه می‌شود که نسبت به هفته‌های اخیر ۴ تا ۵ هزار تومان کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی شهرستان ری ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد بارندگی و رویش علف در مراتع و جنگل ها و افزایش تولید و زایش بره‌ها پیش‌بینی می‌شود که روند کاهش قیمت گوشت در بازار ادامه دارد.

شکوهی از ورود بره‌های نو طی ماه‌های آتی به بازار خبر داد و گفت: با توجه به افزایش عرضه دام و ورود بره‌های نو به بازار پیش بینی می‌شود که قیمت گوشت نوسان خاصی نداشته باشد.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه بخش اعظم گوشت مورد نیاز از تولید داخل تامین می شود، تصریح کرد: با توجه به سیاست مسئولان در جلوگیری از خروج دام از مرز‌های کشور پیش بینی می‌شود که استمرار این روند و ازدیاد عرضه بر کنترل بازار گوشت تاثیر بسزایی دارد.