63 میلیون قطعه جوجه یکروزه صادر شده است

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در 7 ماهه امسال 63 میلیون قطعه جوجه یکروزه و گوشتی تولید شده در استان به کشورهای مختلف صادر شده است.
اژدری در جریان بازدید از کشتارگاه صنعتی آرتاجوجه اردبیل اظهار کرد: این صادرات به مقصد آذربایجان، گرجستان، روسیه و عراق انجام شده و روند آن در ایام باقیمانده از سال ادامه پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه 10 درصد جوجه گوشتی کشور در اردبیل تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: فعالان این عرصه با رونق بخشی‌ به تولید به تقویت تولید گوشت سفید مورد نیاز در استان و خارج از آن کمک کرده و مازاد تولید نیز صادر می‌شود.
به گزارش ایسنا، معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل از مجموعه تولیدی آرتاپروتئین به عنوان بزرگترین و مجهزترین تولیدکننده گوشت سفید در کشور یاد کرد و گفت: این مجموعه جزو 10 مجموعه تولیدکننده گوشت سفید و جوجه یکروزه محسوب شده و تولیدات آن هم اکنون در بازار مشتریان خاص خود را دارد.
اژدری اشتغالزایی 850 نفر را در این مجموعه تولیدی و یادآور شد و بیان کرد: با نظار‌ت‌ها و سرکشی‌های مستمر مجموعه دامپزشکی و دستگاه‌های نظارتی سعی بر این است تا بهترین و باکیفیت‌ترین محصول روانه بازار شود.
وی تحول رخ داده در صنعت طیور استان را به عنوان پنجمین استان توانمند در این حوزه یادآور شد و تصریح کرد: در کنار تولید جوجه یکروزه با اخذ مجوزهای جدید تلاش می‌کنیم تا توان تولید دام و طیور در این استان با بهره‌گیری از منابع کم بهره تقویت شده و فضای مطلوبی در این حوزه به وجود آید.