مرغ سبز هیچ تفاوتی با بقیه انواع مرغ ندارد

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در نشست خبری به مناسبت هفته دامپزشکی، گفت: در راستای طرح ارتقای کیفیت گوشت، خط دوم در کشتارگاه های طیور در حال احداث است.
حسین رشیدی در نشست خبری به مناسبت هفته دامپزشکی، تشریح کرد: در راستای این طرح گوشت مرغ گرید بندی شده و بر حسب امکانات کشتارگاه و نوع بسته بندی، گرید بندی می شود که بهترین گرید aپلاس است.
وی با اشاره به تبلیغات صورت گرفته برای مرغ سبز گفت: گوشت سبز و یا مرغ سبز هیچ تفاوتی با بقیه ندارد و تنها با قیمت گرانتر فروخته می شود ولی این گرید بندی پایه علمی دارد.
رشیدی در خصوص شاخص بهداشت مواد غذایی گفت: در راستای ارتقای این شاخص کشتارگاه های استان به پیش سرد کن مجهز شده اند و لاشه گوشت دام به مدت ۲۴ ساعت در پیش سرد کن نگهداری می شود تا آلودگی ها و مخاطرات اعم از تب کریمه کنگو برطرف شود.
وی در ادامه افزود: در همین راستا تعدادی کشتارگاه سنتی که قابلیت نصب پیش سرد کن نداشتند، تعطیل شدند.
مدیر کل دامپزشکی استان همچنین در ادامه صحبت هایش از راه اندازی کشتارگاه های بوقلمون، کبک و بلدرچین خبر داد.
وی استان با بیان این جمله که نظارت جامع از مزرعه تا آشپزخانه وجود دارد ، گفت: کار نظارت بهداشتی بر فرآورده ها و محصولات دامی از مرحله تولید این مواد تا زمان عرضه وجود دارد.
رشیدی در ادامه افزود: مراکز بسته بندی استاندارد با پیگیری های این اداره تاسیس شده و لیبل گذاری و کد رهگیری برای محصولات انجام شده است .
بنا به گفته مدیر کل دامپزشکی استان کرمان، تب برفکی تحت کنترل درآمده و در راستای سایر بیماری های دام، خصوصا بیماری های مشترک دام و طیور اقدامات قابل توجهی انجام شده است.
رشیدی خاطر نشان کرد: از ورود بیماری آنفولانزا فوق حاد پرندگان به استان کرمان با انجام اقدامات قرنطینه جلوگیری کردیم و اجازه ندادیم که این بیماری به استان کرمان برسد .
وی افزود: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نیز که در انسان موجب خونریزی پیش رونده می شود با انجام اقداماتی کنترل شد و ما امسال هیچ مرگ و میری در اثر این بیماری نداشتیم .
مدیر کل دامپزشکی استان در واکنش به انتقادهای خبرنگاران مبنی بر وضعیت سگ های ولگرد در استان گفت: شهرداری هامتصدی سگ های ولگرد هستند و در حال حاضر شهرداری با مراکز بخش خصوصی قراردادهایی بسته است.
وی در پایان گفت: کار آن طور که ما انتظار داریم انجام نمی شود و سرعت چندانی ندارد ولی آن چه مربوط به وظایف ماست واکسیناسیون سگ های گله است که همه ساله انجام می شود .