10 هزار تن مرغ به قیمت 7 هزار تومان ذخیره‌سازی شد

معاون بازرگانی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: از هفته دوم فروردین تاکنون 10 هزار تن مرغ باقیمت 6500 تا 7 هزار تومان خریداری و ذخیره‌شده است.

عباس والوزی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد ذخیره‌سازی گوشت مرغ گفت: از هفته دوم فروردین با کاهش قیمت‌ها شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی خود را برای ذخیره‌سازی این محصول اعلام و امکان خرید توسط شرکت‌های پشتیبانی در استان‌های مختلف کشور را فراهم کرد.

وی بابیان اینکه عرضه مرغ به شرکت پشتیبانی امور دام بستگی به تمایل تولیدکننده دارد، افزود: تا امروز حدود 10 هزار تن گوشت مرغ ذخیره‌شده است.

والوزی ادامه داد: قیمت مرغ خریداری‌شده از تولیدکنندگان بر اساس قیمت مصوب و برحسب کیفیت بین 6500 تا 7000 تومان است. باقیمت مذکور تولیدکننده به‌هیچ‌عنوان متضرر نمی‌شود و تمام هزینه‌ها و حاشیه سودشان تأمین می‌شود.

معاون بازرگانی شرکت پشتیبانی امور دام بابیان اینکه این شرکت آمادگی ذخیره‌سازی مرغ مازاد بازار را به هر میزان دارد، گفت: هدف اصلی از ذخیره‌سازی ایجاد تعادل در قیمت‌ها و جلوگیری از ضرر و زیان به تولیدکننده و مصرف‌کننده است و مرغ‌های خریداری‌شده تا وزن یک کیلو و 800 گرم است.

وی در مورد ذخیره‌سازی تخم‌مرغ اظهار داشت: تاکنون شرکت پشتیبانی امور دام در این مورد برنامه‌ای نداشته، ضمن اینکه از این امکان و آمادگی برخوردار است.

والوزی تصریح کرد: بخشی از مرغ ذخیره‌شده صادر می‌شود، بنابراین هدف‌گذاری برای خرید، ذخیره‌سازی و انجماد مرغ بر اساس وزن تا یک کیلو و 800 گرم است.