یک مقام وزارت کشاورزی: قیمت مرغ تثبیت می‌شود

مجید موسوی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرحهای تولیدی بخش چاروسا در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده و همکاری اتحادیه های مرغداری از افزایش قیمت مرغ جلوگیری خواهد شد.

وی یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مرغ را افزایش قیمت جوجه یک روزه اعلام کرد و گفت : پیش بینی می شود طی یک هفته آینده قیمت مرغ کاهش یابد.

وی تامین گنجاله و سایر ادوات کشاورزی برای جلوگیری از افزایش قیمت را یکی از سیاست های اصلی دولت اعلام کرد.

موسوی اضافه کرد: با تشکیل کارگروه های مختلف از افزایش قیمت گوشت در همه استانهای جلوگیری خواهد شد.

موسوی در همراهی با سفر هیات دولت از بخش چاروسای شهرستان کهگیلویه بازدید کرد.

رییس جمهور و اعضای هیئت دولت در دومین سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد صبح روز دوشنبه وارد یاسوج شدند.

همزمان با دومین سفر۲ روزه (۲۶ و ۲۷ تیر) رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد پروژه‌های مهمی در حوزه اقتصادی، عمرانی صنعتی، تولیدی و سرمایه‌گذاری پیش بینی شده که تحول عظیمی در عمران و آبادانی و بهبود معیشت مردم ایجاد می کند.
طرح های مهم عمرانی از جمله سد چم شیر،کارخانه پتروشیمی گچساران، احیای کارخانه قند یاسوج و جاده پاتاوه به دهدشت و بیمارستان بهمئی با حضور رئیس جمهور و هیات همراه بهره برداری می شود.

در سفر نخست رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد در مهر ۱۴۰۰، تعداد ۲۱۷ طرح زیربنایی، زیرساختی و توسعه‌محور در بخش‌های مختلف اعم از گردشگری، راه، آب، نفت و گاز، پتروشیمی، گیاهان دارویی، صنعت و کشاورزی برای عبور از محرومیت‌ها و شتاب‌بخشی به روند توسعه‌ای این استان به تصویب رسید.