گلایه مرغ داران از ورود مرغ منجمد وارداتی به بازار

دبیر کانون سراسری مرغ گوشتی کشور با اشاره به عدم شارژ دانه ذرت در سامانه بازارگاه از وضعیت بسیار بد مرغداران خبر داد و گفت: مجبور به تهیه دان مرغ از بازار آزاد هستیم.

پرویز فروغی قیمت دستوری را نیازمندِ دریافت نهاده با قیمت مصوب عنوان کرد و گفت: اینگونه نمی‌شود که ما جنس را از بازار آزاد تهیه کنیم ولی مرغ را به قیمت مصوب بفروشیم.
وی افزود: حتی اگر همین امروز هم نهاده ذرت در سامانه بازارگاه شارژ شود، ۲۰ روز طول می‌کشد که به مرغداری‌ها برسد. در حالیکه این نهاده دیگر فایده‌ای به حال مرغداران ندارد.

فروغی ادامه داد: حتی وقتی یک ریال قیمت مرغ بالاتر رود، تعزیرات با ما برخورد می‌کند. اینگونه آیا تولید به جایی می‌رسد و این رسم حمایت از تولید است؟
دبیر کانون سراسری مرغ گوشتی کشور همچنین از ورود مرغ منجمد به بازار گلایه کرد و در مصاحبه با برنامه رادیویی صبح و گفت‌وگو ادامه داد: وضعیت و ثبات نسبی بازار مرغ هم به دلیل واردات است؛ از دیگر سو موانعی بر سر راه تولید گذاشته و هزینه‌ها را بالا برده‌اند. این روند موجب شده مرغدار مجبور باشد محصول را با قیمتی کمتر از نرخ مصوب به فروش برسانند چون دولت به دلیل تزریقی که در بازار کرده، حالتی از اشباع را پدید آورده است.
وی بار دیگر تاکید کرد نهاده مرغداران در ۲۵ روز گذشته تامین نشده و همین رویه موجب می‌شود عده‌ای از دور تولید خارج شده و در ادامه با وضعیت خوبی رو به رو نباشیم.

فروغی گفت: دولت باید راه حل درستی ارائه دهد یا حداقل وقتی نهاده تخصیص داده می شود، ۴ الی ۵ روز طول بکشد تا به دست مرغدار برسد نه ۲۵ روز!
وی با تاکید بر اینکه نکات ذکر شده به وزارت جهاد کشاورزی نیز منتقل شده است، گفت خود آنها اطلاع دارند ولی حتی یک کیلو ذرت نیز در سامانه بازارگاه وجود ندارد.