نقش مهم ابزارهای بورس کالا در رشد سودآوری تولید

به گزارش ایرنا، «سید محمدرضا امامی» در خصوص نقش بورس کالا در تحقق رشد تولید گفت: در برهه‌ای که خودرو در بورس کالا عرضه می شد فرآیند خرید شفاف بود و هر فردی که تمایل به خرید داشت می‌توانست از طریق بورس کالا اقدام کند.

وی افزود: همین مسیر در خصوص همه کالاها می‌تواند دنبال شود که به شفافیت عرضه و تقاضا در تمامی محصولات کمک می‌کند.

امامی خاطرنشان کرد: امیدواریم فروش خودرو از مسیر بورس کالا مجددا راه‌اندازی شود تا مردم بتوانند راحت‌تر خودرو مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که ابزارهای مالی بورس کالا تا چه میزان بر توسعه و رشد اقتصادی کشور تاثیر می‌گذارد؟ تصریح کرد: این ابزارها در سال‌های اخیر مورد اقبال بوده و بسیاری از صندوق ها، شرکت‌ها، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بزرگ از این طریق تامین مالی کرده‌اند.

وی اظهار داشت: سود بدون ریسک بالایی را این اوراق نصیب خریداران کرده است و امیدواریم این مسیر تداوم یافته و اعداد و ارقام بالاتری را شامل شود.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: بنابراین نقش این اوراق در اقتصاد کشور مثبت ارزیابی می‌شود و در این سال‌ها اوراقی که از مسیر بورس کالا منتشر شده در تامین مالی و خریدهای آتی موفق بوده است و در نظام عرضه و تقاضا عملکرد مثبتی داشته و در نهایت منجر به سود بیشتر تولیدکننده می‌شود تا فعالیت‌های خود را توسعه دهد.