معاون استاندار: افزایش قیمت مرغ در استان‌های مجاور بازار تهران را مختل می کند

‍به گزارش ایرنا از خبر روز پنجشنبه استانداری تهران، محمد علی‌مهری در جلسه کارگروه تنظیم بازار با اشاره به نظارت بیشتر بر روند توزیع برخی از اقلام اساسی مورد نیاز خانوار از نجمله گوشت، مرغ و برنج اظهار داشت: کنترل بر زنجیره تامین به ویژه کسری مرغ استان که از استان‌های همجوار تامین می‌شود باید در دستور کار مستمر جهاد استان باشد.

وی افزود: جهاد کشاورزی استان باید با هماهنگی جهاد استان‌های معین تهران بر تامین و وحویل کسری مرغ در مراکز تعیین شد نظارت کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به لزوم حفظ آرامش و تعادل بازار خاطرنشان کرد: با جوجه ریزی متناسب با نیاز استان تعادل آینده بازار را تضمین کنید.

علی‌مهری تاکید کرد: هم اکنون تولید متناسب با نیاز بازار نیست و باید با افزایش جوجه ریزی و تامین کسری مورد نیاز از استان‌های همجوار بازار آینده را تامین کنیم.

معاون استاندار تهران در ادامه با اشاره به نزدیکی به ماه محرم و افزایش مصرف برخی از اقلام همچون برنج و شکر خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی از هم‌اکنون به فکر تامین این کالاها در جهت کنترل بازار باشند.

علی مهری خواستار ارائه تحلیل جامع از تولید، تامین و توزیع شکر مورد نیاز استان از جهاد کشاورزی شد و گفت: در چرخه تامین شکر مورد نیاز صنوف و ‌صنعت از شکر مورد نیاز مشتریان عمومی غافل نباشیم.