مرغ بازهم ارزان شد/ دولت جمع‌آوری مرغ‌های مازاد را آغاز کرد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان اینکه قیمت مرغ ۲۰۰ تومان نسبت به هفته قبل کاهش‌یافته است، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام از روز پنج‌شنبه گذشته جمع‌آوری مرغ مازاد را آغاز کرده است.

مهدی یوسف‌خانی با بیان اینکه قیمت مرغ نسبت به ‌روزهای ابتدایی هفته گذشته ۲۰۰ تومان کاهش‌یافته است، اظهار داشت: نرخ این کالا چهارشنبه گذشته به ۵۵۰۰ تومان رسید و هنوز هم با همین قیمت در مراکز خرده‌فروشی به فروش می‌رسد.

وی قیمت مرغ را در میدان بهمن بین ۴۷۰۰ تا ۴۸۰۰ تومان، درب کشتارگاه ۴۹۰۰ تومان و توزیع درب واحد صنفی ۵۰۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این روزها نرخ مرغ به حداقل مقدار ممکن رسیده و پیش‌بینی ما این است که در روزهای آتی قیمت این کالا با کاهشی بیش از این میزان مواجه نخواهد بود.

یوسف‌خانی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام از روز پنج‌شنبه گذشته جمع‌آوری مرغ‌های مازاد را آغاز کرده است، اظهار داشت: اگر روند جمع‌آوری به همین شکل ادامه پیدا کند از اواخر هفته جاری شاهد افزایش قیمت مرغ در بازار خواهیم بود.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به اینکه نرخ مرغ زنده در حال حاضر بین ۳۴۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است، اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام باید از حدود ۲ هفته قبل که قیمت مرغ زنده روی مرز ۴ هزار تومان بود، خرید را آغاز می‌کرد تا از زیان تولیدکنندگان جلوگیری می‌شد.