قیمت مرغ بیش از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است/ قیمت نان ساماندهی می‌شود

معاون امور اقتصادی استانداری تهران گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تخفیف‌دار به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان در استان تهران ممنوع است. قیمت مرغ در هر کیلو فقط ۱۱۵۰۰ تومان تصویب شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد امامی امین در حاشیه جلسه شورای تنظیم بازار استان تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ در جلسه امروز در خصوص افزایش قیمت برخی از کالاها مانند شکر، برنج، آرد و ماکارونی مباحثی مطرح شد و با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان قرار شد اداره غلّه، کالاهایی مانند برنج و شکر را برای بخش خانگی و صنعتی در بازار به اندازه کافی توزیع کند.

وی ادامه داد: مقرر شد کارگروه مشترکی تشکیل شود و در خصوص توزیع کالا تصمیم‌گیری کنند.

وی درباره تثبیت قیمت مرغ در تهران نیز اظهار داشت: با توجه به ورود دلال‌ها به موضوع مرغ، قیمت‌های متفاوتی در استان تهران برای هر کیلو مرغ مطرح می‌شد و در جلسه امروز مقرر شد میدان بهمن دراختیار شهرداری تهران باشد و سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران عامل توزیع مرغ باشد.

معاون امور اقتصادی استانداری تهران گفت:‌ قیمتی که برای مرغ تعیین شده است ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلو است و قیمتی بیش از این تخلف است و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با دلالان مرغ براساس قانون به شدت برخورد خواهد شد، گفت:‌ در حال حاضر ۳۰ نفر از دلال‌های مرغ در زندان هستند و دستگاه‌های نظارتی بر این بازار نظارت کامل خواهند داشت.

وی درباره ممنوعیت برگزاری نمایشگاه‌ها در ماه مبارک رمضان گفت: از سال گذشته با برگزاری نمایشگاه‌های تخفیف‌دار در استان تهران به مناسبت ماه مبارک رمضان مخالفت کردیم و دستورالعمل برگزاری جشنواره‌های فروش فوق‌العاده را در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای برگزار خواهیم کرد و هر نمایشگاهی بخواهد برگزار شود، باید از کارگروه تنظیم بازار مجوز دریافت کند.

امامی بیان داشت:‌ قیمت گوشت قرمز نیز رو به کاهش است ، چرا که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است و علفزارهای بسیاری با توجه به بارش‌های باران در کشور ایجاد شده بود.

وی تأکید کرد: امیدواریم وزارت بازرگانی که حلقه مفقوده توزیع اقلام در کشور است هر چه زودتر شکل بگیرد و شاهد حذف دلال‌ها در شبکه توزیع باشیم و این افرادی که درآمدهای نامشروع به عنوان دلال کسب می‌کنند، باید دست‌شان کوتاه شود.

معاون امور اقتصادی استانداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنا بر افزایش قیمت نان نیز گفت: قیمت نان باید واقعی شود. در حال حاضر حجم و اندازه نان کم شده است و نان با قیمت‌های مختلفی به مصرف‌کننده داده می‌شود از سوی دیگر، پول آب و برق و گاز و دستمزد نیز افزایش پیدا کرده است و نانوا این هزینه‌ها را چطور باید پوشش دهد؟ بنابراین ساماندهی قیمت نان در دستورکار قرار گرفته است.