قیمت مرغ به نرخ مصوب رسید

نایب رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان گفت: امروز قیمت مرغ در مراکز عرضه سطح شهر کاهش یافته و به نرخ مصوب کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است.

سید ناصر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره جدیدترین وضعیت قیمت مرغ در مراکز عرضه سطح شهر با بیان اینکه فعلا قیمت مرغ در همین سطح باقی می‌ماند، اظهار کرد: قیمت‌ها همیشه تابع عرضه و تقاضا هستند که با افزایش عرضه در چند روز اخیر، قیمت مرغ کاهش پیدا کرده و امروز به قیمت مصوب ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان با اشاره به اینکه هفته گذشته قیمت مرغ گرم 13 هزار و 200 تومان بود، افزود: از چند روز گذشته سیر نزولی قیمت‌ گوشت مرغ آغاز شده است و امروز قیمت دقیقا همان نرخ مصوب دولت است.

وی از افزایش جوجه‌ریزی مقطعی و افزایش مرغ در بازار خبر داد و اضافه کرد: هرآنچه در بازار مرغ رخ می‌دهد مقطعی بوده و همواره شاهد این نوسانات در طول سال بوده‌ایم.

موسوی با اشاره به اینکه امروز زنجان پایین‌ترین نرخ مرغ را در سطح کشور دارد، تصریح کرد: در برخی از استان‌ها قیمت مرغ 200 تومان بالاتر است از همین رو مثل سال قبل ارزش قاچاق را ندارد.

نایب رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان با اشاره به اینکه با کاهش قیمت مرغ گرم میزان مصرف تغییر نکرده است، اضافه کرد: همچون روال قبلی میزان مصرف در حدود 65 تا 70 تن و در خود شهر زنجان 35 تن است.

وی با بیان اینکه تولید مرغ در زنجان قطعا بیشتر از مصرف است، افزود: مازاد مرغ پس از تأمین نیاز استان به استان‌های دیگر از جمله تهران صادر می‌شود.

موسوی در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت اقلام مختلف مرغ نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت، تأکید کرد: اقلام مختلف مرغ همچون سینه، فیله و … تابعی از قیمت مرغ است و به‌طور حتم قیمت اقلام مختلف مرغ نیز کاهش می‌یابد، هرچند که گاها ارائه این خدمات توافقی است.

نایب رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان همچنین در رابطه با قیمت تخم‌مرغ نیز گفت: قیمت تخم‌مرغ مدتی است که ثابت و با شانه 8 هزار تومان است.

وی افزود: ماهی قزل آلا نیز رنج 30 هزار تومان است که البته بستگی به وزن دارد، هرچند که ماهی جزو سبد غذایی نیست و مصرف آن بسیار کمتر از مرغ است.