قیمت جهانی مرغ ۲۰ هزار تومان است

ابراهیمی گفت: نمی‌توان قیمت‌ کالاهای اساسی را کاهش داد، بلکه باید مانند کشور‌های توسعه یافته قدرت خرید مردم را بالا ببریم.
علی ابراهیمی، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی‌های اخیر اقلام مصرفی مردم مانند مرغ و برنج اظهار کرد: ما در ابتدای سال به دولت هشدار داده بودیم که برای واردات گوشت و مرغ ارز دولتی تخصیص ندهد، چرا که پر واضح بود این شیوه برای کنترل قیمت این‌گونه محصولات شکست خواهد خورد.
او افزود: زمانی که دولت قیمت مرغ را به صورت مصنوعی پایین نگه داشته بود، ضرر جبران ناپذیری را متوجه مرغداران کرد و آنها مجبور شدند برای تأمین غذای طیور نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند، در چند سال اخیر این بیستمین بار است که روش مصنوعی برای پایین نگه داشتن محصولات دامی شکست می‌خورد.
ابراهیمی با بیان اینکه قیمت جهانی مرغ ۲۰ هزار تومان است، تصریح کرد: بهتر است که دولت از این روش‌های اشتباه دست بردارد و مجلس موظف است ارز دولتی برای واردات گوشت و مرغ را قطع کند، تلاش برای کاهش کاذب قیمت این محصول بی فایده است.
او بیان کرد: دولت ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می‌کند و این موضوع به این معنا است که می‌تواند به ازای هر نفر پانصد هزار تومان یارانه پرداخت کند تا قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند، بنابراین نمی‌توان قیمت‌ها را کاهش داد؛ بلکه باید مانند کشور‌های توسعه یافته قدرت خرید مردم را بالا ببریم.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون کشاورزی به زودی جلسه‌ای را با حضور وزیر جهاد کشاورزی پیرامون گرانی‌های اخیر مرغ، برنج و دیگر مایحتاج اساسی مردم برگزار خواهد کرد.