قیمت جدید مرغ اعلام شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت مرغ در بازار کیلویی 11 هزار و 500 تومان شده و قیمت گوسفند زنده هم 10 هزار تومان کاهش یافته است.

حمید ورناصری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت توزیع گوشت مرغ و قیمت آن در بازار، گفت: همچنان روند توزیع گوشت مرغ ادامه دارد و قیمت آن در کشور به حدود کیلویی 11 هزار و 500 تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه همین روند توزیع مرغ حفظ خواهد شد، گفت: تنها در تهران روزانه 1200 تا 1300 تن مرغ گرم عرضه می‌شود و توزیع مرغ در سایر نقاط کشور هم ادامه دارد.

ورناصری در پاسخ به اینکه وضعیت گوشت قرمز تنظیم بازاری چگونه است، گفت: گوشت قرمز هم در قالب گروه‌های هدف اعلامی از سوی وزارت صمت در حال انجام است و این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: با توجه به واردات دام زنده قیمت گوسفند زنده حدود 10 هزار تومان و قیمت لاشه گوسفند در بازار 12 تا 15 هزار تومان کاهش داشته که روند توزیع گوشت هم همچنان ادامه خواهد یافت.

به گزارش فارس، قیمت گوشت گوساله در بازار تهران کیلویی 105 هزار تومان به فروش می‌رود.

گوشت وارداتی تا یک ماه گذشته با ارز 4200 تومانی وارد می‌‌شد که دولت تصمیم گرفت واردات این محصول با ارز نیمایی حدود 8500 تومان وارد شود.

برخی پیش‌بینی کرده‌اند که تبدیل ارز دولتی به ارز یارانه‌ای برای واردات قیمت گوشت را دوباره افزایش خواهد داد، اما به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام قیمت تا حدودی کاهشی شده است.

به گفته مدیرعامل پشتیبانی امور دام هر کیلو گوشت قرمز منجمد گوساله حددود ۳۳ هزارتومان و گوسفند تازه ۴۲۰۰۰ تومان توزیع می‌شود.