سهام عدالت جاماندگان بلاتکلیف ماند!

به گزارش ساناپرس، سهام عدالت جاماندگان بلاتکلیف ماند!
طبق گفته وزیر اقتصاد قرار بود جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شوند و تا این لحظه خبری از تخصیص سهام به این افراد نیست.
واگذاری سهام عدالت به جاماندگان همچنان برخلاف وعده دولت بلاتکلیف است وپیگیری‌ها نشان می‌دهد دولت قصد انجام این تعهد را فعلا ندارد.

درحالی که براساس قانون لایحه بودجه امسال، دولت موظف شد تا نسبت به واگذاری سهام عدالت، به تمامی جاماندگان مشمول دریافت این سهام، اقدام کند، هنوز هیچ اقدامی در این باره انجام نشده و نهادهای مسئول در حال تاخیر بیشتر نسبت به وعده‌های مکرر خود هستند.

جاماندگان سهام عدالت چند نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شوند و چرا دولت نسبت به وضعیت آنها هیچ تعیین تکلیفی نکرده است آن هم درست در شرایطی که بیش از ۹ ماه از موعد مقرر اعلام مصوبه تخصیص سهام عدالت به این دسته می‌گذرد؟

نگاهی به اظهارات مقامات رسمی کشور نشان می‌دهد که همزمان با آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ و قیمت قابل توجه این سهام که در حقیقت متاثر از وضعیت بازار سرمایه در آن روزها بود، موضوع مشمول بودن یا نبودن در دریافت سهام عدالت به یکی از پرسش‌های شهروندان بدل شد تا جایی که قیمت سهام، بسیاری را بر آن داشت نسبت به ورود به بازار سهام اقدام کنند.

با این همه و پس از سرگردانی‌های فراوان آمارهای مختلفی از میزان بالای جاماندگان از سهام عدالت خبر می‌دهد تا جایی که برخی رسانه‌ها آن را ۲۰ میلیون نفر تخمین زده ‌اند.

خبرگزاری صداوسیما در گزارشی به این موضوع انتقاد کرده و از دولت خواسته است زودتر نسبت به تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت اقدام کند. اقدامی که به نظر می‌رسد به دلیل چالش‌ها مشکلات درونی خودِ دولت و میان دستگاه‌هاست که عملا با تاخیر چند ماهه همراه شده است.