رشد چشمگیر تولیدات بخش دام و طیور کشور نسبت به قبل از انقلاب

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: تولیدات بخش طیور و دام کشور نسبت به دوره قبل از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، مهدی خلج شب گذشته در نشست با مسئولان بخش کشاورزی خراسان شمالی با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: هم‌اکنون در بخش تولید گوشت رتبه ششم را در سطح دنیا داریم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت: همچنین در تولید تخم‌مرغ ایران، رتبه دهم را در بین کشورهای دنیا داراست.

وی گفت: این‌ها تنها نمونه‌های از رشد تولیدات کشور در بخش دام و طیور بوده که دامپزشکی هم در این عرصه نقش مهمی داشته است.

خلج اظهار کرد: جایگاه ایران در تولیدات محصولات بخش دام در بین کشورهای دنیا در شرایطی است که در قبل از انقلاب اسلامی وابسته به خارج بودیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور همچنین ارزش بخش دام را در جمهوری اسلامی ایران 110 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: این بخش شامل دام، طیور و آبزیان است.

وی تأکید کرد: 25 درصد از این بخش مولد وابسته به فعالیت‌های دامپزشکی است که در این راستا این سازمان نقش نظارتی خود را ایفا می‌کند.

خلج گفت: همین امر حاکی است که سازمان دامپزشکی نقش بارزی در ارزش‌افزوده و تولید ناخالص داخلی کشور دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: تأمین فرآورده‌های سالم و بهداشتی از وظایف دامپزشکی است که در این راستا این سازمان اهتمام لازم را دارد.

وی همچنین در خصوص سیستم‌های الکترونیک آنلاین دریافت اطلاعات بیماری‌های دامی در این سازمان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سازمان دامپزشکی برای مقابله و کنترل بیماری‌های مختلف دامی از سیستم‌های الکترونیک آنلاین بهره‌مند است و از آن استفاده می‌کند.