تداوم روند صعودی بورس با رشد ۱۳ هزار واحدی شاخص

به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با سه هزار و ۱۶۱ واحد افزایش به ۶۸۹ هزار و ۹۴۳ واحد و شاخص قیمت با یک هزار و ۷۹۵ واحد رشد به ۳۹۱ هزار و ۷۹۱ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هشت میلیارد و ۱۹۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۵ هزار و ۵۳۳ میلیارد ریال معامله شد.

پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۶۱۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۴۴۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۱۲۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۳۴ واحد، معدنی وصنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۵۲ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۵۶۰ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش‌سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، پالایش نفت تهران (شتران)، بانک ملت (وبملت)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، توریستی و رفاهی آبادگران ایران (آباد) و تامین سرمایه کاردان (تکاردان) در نمادهای پُرتراکنش بورس قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز با ۱۲۹ واحد افزایش به ۲۵ هزار و ۲۸۷ واحد رسید. در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۶۱۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات (وسپهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه پاسارگاد (بپاس) بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

بانک دی (دی)، سرمایه‌گذاری مسکن پردیس (ثپردیس)، توسعه فن افزار توسن (فن‌افزا)، ایران خودرو دیزل (خاور)، مولد نیروگاهی تجارت فارس (بمولد)، فرابورس ایران (فرابورس) و ریل پرداز نو آفرین (حآفرین) در نمادهای پُرتراکنش فرابورس قرار داشتند.