تخلیه و بارگیری سه کشتی نهاده دامی در بندرشهید رجایی پس از سال ها وقفه

هرمزگان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: ورود نهاده های دام و طیور از بندر شهیدرجایی فرصتی برای رونق تولید در واحدهای تولیدی دام و طیور این استان است.
طهماسب غلام پور، اظهار کرد: پس از سال ها وقفه در ورود نهاده های دامی از بندر شهیدرجایی خوشبختانه با پیگیری فراوان مسئولین استانی و کشوری شاهد ورود، تخلیه و بارگیری سه کشتی نهاده دامی بوده ایم که فرصت بسیار خوبی برای رونق تولید در واحدهای دام و طیور استان می باشد.
وی افزود: محموله های وارداتی شامل یک کشتی ذرت به میزان تقریبی ۶۳ هزار تن، یک کشتی کنجاله سویا به میزان تقریبی ۵۹ هزار تن و یک کشتی جو با وزن تقریبی ۶۵ هزار تن می باشد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان ادامه داد: در حال حاضر برای تمامی واحدهای دامی به خصوص تولیدکنندگان گوشت مرغ این امکان فراهم است که نهاده های دامی موردنیاز خود را از این محل تامین کنند.
غلام پور با بیان اینکه ورود نهاده های دام و طیور از بندر شهیدرجایی علاوه بر کاهش هزینه های تولید باعث می شود که تولیدکنندگان در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به خرید و دریافت نهاده اقدام نمایند، خاطرنشان کرد: پیش از این عمده نهاده های دامی از بندر امام خمینی (ره) واقع در استان خوزستان بارگیری و حمل می شد که علاوه بر افزایش هزینه های تولید گاها محموله های خریداری شده با تاخیر چند هفته و بعضا ماهانه ارسال می شد.