استمرار کاهش قیمت دام در بازار

پوریان گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو دام سبک با وزن پایین ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان و دام با وزن بالا ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان بوده که در مقایسه با هفته اخیر یک هزار و ۵۰۰ تومان کاهش داشته است.
منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از استمرار افت قیمت دام در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو دام سبک با وزن پایین ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان و دام با وزن بالا ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان بوده که در مقایسه با هفته اخیر یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومان کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه قیمت دام سنگین کماکان روبه کاهش است، بیان کرد: در حال حاضر ترافیک دام سنگین در دامداری‌ها بالاست و هر چه سرمای هوا زیادتر می‌شود، احتمال شیوع بیماری افزایش می‌یابد که از این رو باید تدابیری برای کاهش ترافیک دام اندیشیده شود.

بیشتر بدانید :

کاهش ۲۰ درصدی نرخ دام زنده

پوریان با تاکید بر خروج انباشت دام در دامداری‌ها بیان کرد: انباشتگی دام سبک و سنگین در واحد‌های دامداری به حدی بالاست که با افزایش وزن دام به بیش از ۶۰ تا ۶۲ کیلوگرم باید تمهیداتی، برای خروج آن اندیشیده شود.
رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده ادامه داد: با توجه به زایش‌های پاییز و افزایش جمعیت دام سبک روند کاهشی قیمت استمرار خواهد داشت، از این رو سیاستی در خصوص صادرات باید اتخاذ شود تا دامداران از حیث کاهش قیمت متضرر نشوند.
به گفته وی، با توجه به ازدیاد عرضه دام در برابر تقاضا قیمت در مقایسه با ماه‌های اخیر اُفت محسوسی داشته که این امر در بازار گوشت بی تاثیر نبوده است.
پوریان در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در بخش گوشت نداریم، تصریح کرد: با توجه به شرایط مساعد عرضه و تولید دام پاییز انتظار می‌رود که قیمت گوشت به نرخ منطقی خود در بازار برسد.