استاندار: واحدهای تولیدی بیشتری از کرمانشاه به بورس راه خواهند یافت

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ «محمدطیب صحرایی» با تبریک ورود شرکت سوخت سبز زاگرس به بورس بر ورود سریعتر واحدهای ایلیا ذرت و ذوب آهن بیستون نیز تاکید کرد و افزود: ورود پروژه راه آهن خسروی به بورس نیز در دستور کار مدیران و فعالان اقتصادی استان قرار دارد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به ظرفیت بالای استان کرمانشاه در زمینه اربعین و عملکرد مطلوب استان در این حوزه، یکی از پروژه های استان در زمینه تامین مالی از بازار جدید را راه آهن کرمانشاه تا مرز خسروی نامید و پیشنهاد کرد که از ظرفیت این بازار جهت تامین مالی این پروژه به عنوان دومین سهام پروژه استفاده شود.

صحرایی با اشاره به تحویل مدارک شرکت ایلیا ذرت جهت بررسی، بر عرضه سهام این پروژه در بورس نیز تاکید کرد و همچنین با اشاره به پذیرش شرکت ذوب آهن بیستون در بازار بورس، خواستار تسریع در روند عرضه سهام این شرکت شد.

به گزارش ایرنا؛ در چند روز اخیر ۱۳ میلیارد سهم حق تقدم شرکت سوخت سبز زاگرس با نماد شگستر به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان در بازار جدیدی به نام “بازار سرمایه گذاران حرفه ای بورس تهران” ۲ روزه فروخته شد.

در سال ۱۳۹۲ بود که احداث واحد بیواتانول کرمانشاه از طرح های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب به این استان با قطعی شدن خرید زمین محل احداث کارخانه، برای تولید اتانول سوختی از ضایعات کشاورزی با ظرفیت روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار لیتر و استفاده از پتانسیل‌های استان کلید خورد.

«ایلیا ذرت» یکی از واحدهای تولیدی در زمینه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در شهرستان صحنه استان کرمانشاه است که در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار و با داشتن هفت واحد کارخانه زنجیره فرآوری ذرت و ارزش حدود هفت هزار میلیارد تومان ایجاد شده اما به دلیل مشکلات مالی تاکنون راه اندازی نشده است.

همچنین مجموعه ذوب آهن بیستون فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ و به طور رسمی در شهرستان هرسین در قالب سه فاز ریخته گری، احیاء و نیروگاه آغاز کرد و توانست در سال ۱۳۹۷ فاز نخست خود را در بخش ریخته گری مورد بهره برداری قرار دهد.

با بهره برداری از فاز دوم، این شرکت قادر است سالانه ۲۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی کند برای ۴۷۲ نفر نیز اشتغال ایجاد شود.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت حدود یک هزار واحد تولیدی و صنعتی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی دارد.