اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران:تخم مرغ برای مان کیلویی ۸۴۰۰ تومان تمام می شود،۶۲۰۰ تومان می فروشیم

مهر نوشت:رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه هنوز کشورهای هدف صادرات تخم مرغ مشخص نیست، گفت قیمت تمام شده تولید تخم مرغ بزودی از سوی وزارت جهاد اعلام می شود.

ناصر نبی پور درباره اینکه آیا آزاد شدن صادرات می‌تواند در بهبود شرایط صنعت مرغ تخم گذار مؤثر باشد؟،گفت: بهرحال این مساله در بهبود وضعیت تأثیر دارد که بیشتر تأثیر آن هم روانی است.

وی اضافه کرد: هنوز مشخص نیست ما بازار صادراتی برای صادرات این محصول داشته باشیم یا خیر؟ حدود ١٠ الی ١٢ روز طول می‌کشد تا شرایط کاملاً روشن شود.

نبی پور با بیان اینکه در گذشته فقط ترکیه رقیب ایران در زمینه صادرات تخم مرغ بود، افزود: هم اکنون اوکراین و آذربایجان نیز به جمع رقبای ما افزوده شده‌اند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با بیان اینکه هم اکنون هر کیلوگرم تخم مرغ بین ٢٢٠٠ تا ٢٣٠٠ تومان زیر قیمت تمام شده تولید عرضه می‌شود، افزود: ٣ الی ٤ ماه است که این شرایط پیش آمده که در نهایت موجب اعتراض مرغداران و آزاد شدن صادرات شد.

تخم مرغ

نبی پور میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری را بین ٦٢٠٠ تا ٦٣٠٠ تومان اعلام و اضافه کرد: قیمت تمام شده تولید از نظر ما کیلویی حدود ٨٤٠٠ تومان است و وزارت جهاد نیز سال گذشته قیمت تمام شده تخم مرغ را با توجه به قیمت‌های قبلی نهاده‌های دامی، کیلویی ٧٥٠٠ تومان اعلام کرده بود که الان باتوجه به تغییر قیمت نهاده‌های دامی، نرخ جدید این محصول تا چند روز دیگر از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام خواهد شد.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نهاده‌های دامی در بنادر به وفور وجود دارد، افزود: حمل و نقل نهاده‌ها با مشکل مواجه است و ماشین‌ها و کامیون‌ها از حمل بار امتناع می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر توزیع نهاده‌ها به درستی مدیریت شود وضعیت درست می‌شود، چون مدیریت انجام نمی‌شود شرایط به این صورت است.