آمادگی توزیع 70 هزار تن مرغ و گوشت قرمز برای تنظیم بازار رمضان

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: آماده توزیع 70 هزار تن گوشت قرمز و مرغ در ماه رمضان هستیم و قیمت هر کیلو مرغ گرم و سرد حداکثر 6700 تومان و حداقل 5100 تومان است.

علیرضا ولی در مورد وضعیت گوشت مرغ و قیمت آن در ماه مبارک رمضان، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام برحسب وظیفه‌ای که در تنظیم بازار مواد پروتئینی بر عهده دارد برای تنظیم بازار محصولات گوشت و مرغ در ماه رمضان اقدامات لازم را انجام داده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه تولید مرغ گرم در تمام استان‌های کشور به‌اندازه کافی انجام می‌شود، گفت: این شرکت در سال جاری از محل تولیدات داخلی اقدام به ذخیره‌سازی مرغ کرده به‌طوری‌که در حال حاضر حدود 60 هزار تن مرغ به‌صورت منجمد در سردخانه‌های شرکت موجود است.

وی اظهار داشت: بنابراین با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان این شرکت در سطح گسترده‌ای در تمام کشور اقدام به تأمین ذخایر و توزیع مرغ در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه‌هایی که به مناسبت ضیافت برگزارشده کرده است.

ولی با بیان اینکه به‌وفور مرغ گرم و منجمد در کل استان‌ها وجود دارد، گفت: قیمت‌ها کنترل می‌شود و به‌طور متوسط باید قیمت هر کیلو مرغ گرم در فروشگاه‌ها و سایر مراکز عرضه بین 6400 تا 6700 تومان باشد.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی مسئولیتی در قبال تنظیم بازار و کنترل قیمت خرده‌فروشی‌ها بر عهده ندارد، گفت: اما تنظیم بازار و کنترل قیمت در عمده‌فروشی‌ها بر عهده این وزارتخانه است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: ازآنجاکه مرغ به‌وفور و به‌اندازه کافی در بازار موجود است اگر هر کیلوگرم از این محصول در خرده‌فروشی‌ باقیمتی بیش از 6700 عرضه شود سازمان حمایت و دستگاه‌های مربوطه باید با آن برخورد کنند.

ولی با بیان اینکه هیچ مشکلی در ارتباط با تأمین و توزیع مرغ در سراسر کشور وجود ندارد، گفت: به استانداری‌ها، دستگاه‌های مصرف‌کننده مثل سپاه، ارتش، دانشگاه‌ها و مراکز عمده مصرف اعلام‌شده تا در صورت نیاز به مرغ به شرکت‌های پشتیبانی امور دام در سطح استان‌ها مراجعه کنند و مرغ موردنیازشان را ازآنجا تأمین کنند.

وی قیمت عرضه عمده هر کیلوگرم مرغ منجمد را 4500 تومان عنوان کرد و افزود: قیمت عرضه هر کیلوگرم مرغ منجمد در فروشگاه‌های سطح شهر تهران و خرده‌فروشی‌ها باید بین 4500 تا 5100 تومان باشد.

ولی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام به علت فراوانی مرغ آمادگی توزیع این محصول در سر چهار‌راه‌ها را هم دارد، تصریح کرد: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین مرغ سرد و گرم به‌صورت شبکه‌ای توزیع می‌شود و در صورت تقاضا این شرکت آمادگی دارد تا توسط کامیون‌ها مرغ را از مراکز استان‌ها و فرمانداری‌ها به محل موردنیاز انتقال دهد.