13 هزارتن گوشت از دامداران کشور برای ذخیره استراتژیک خریداری می‌شود

به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی و دامداران، شرکت پشتیبانی امور دام برای تأمین ذخایر خود از تولیدکنندگان کشورمان گوشت خریداری خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در جلسه پایش تنظیم بازار گوشت که به میزبانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور برگزار شد اعلام کرد به منظور حمایت از دامداران و تولیدکنندگان داخلی این شرکت ده هزار تن از تولیدات دام سنگین و سه هزار تن دام سبک را با استانداردهای اعلامی شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تأمین ذخایر استراتژیک خود خریداری خواهد کرد.

در این جلسه که با حضور مدیر کل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، نمایندگان سازمان های تعزیرات حکومتی، برنامه و بودجه، حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده، بانک مرکزی، انجمن واردکنندگان گوشت، اتحادیه گوشت گوسفندی و به میزبانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور برگزار شد، روش های مدیریت هدفمند توزیع گوشت تنظیم بازاری، تأمین گوشت بازار از تولیدکنندگان داخلی و بررسی وضعیت ذخایر استراتژیک کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور و بخش خصوصی بررسی شد.

دکتر حسن عباسی معروفان در این جلسه با بیان جزئیات توزیع گوشت 42 هزار تومان تنطیم بازاری در فروشگاه های زنجیره ایی، از تولیدکنندگان بخش خصوصی خواست تا با هماهنگی های همه جانبه با شرکت پشتیبانی امور دام و به منظور حفظ ثبات بازار در این شرایط خاص اقتصادی که به دلیل بروز کرونا مردم متحمل هستند از هرگونه افزایش قیمت گوشت جلوگیری شود.

وی افزود: در حالی که کشور با ذخایر بسیار مطلوب و مناسب گوشت گرم و مرغ مواجه است نیازی به افزایش قیمت نیست و باید بازار با بهترین شرایط در آستانه ماه مبارک رمضان مدیریت شود.

مهندس کلامی مدیر کل دفتر تنظیم بازار وزارت صمت نیز در این جلسه به سیاست های دولت در حمایت از تولیدکنندگان داخلی اشاره کرد و افزود: درحال برنامه ریزی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر هستیم تا بتوانیم گوشت را با شرایط بهتری به دست مصرف کننده برسانیم.

در ادامه نمایندگان اتحادیه واردکنندگان گوشت نیز به بیان نقطه نظرات خود در خصوص نوسانات قیمت ارز در واردات گوشت، مشکلات انتقال ارز در شرایط تعطیلی بازارهای اروپا به دلیل ویروس کرونا و برنامه ریزی واردات گوشت در صورت نیاز بازار پرداختند و پاسخ های لازم را از دکتر معروفان و مهندس کلامی دریافت نمودند.