۱۰۰هزار تن مرغ و گوشت دولتی در نوروز عرضه شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز و مرغ برای ایام نوروز ذخیره‌سازی شده و ما ذخایرمان را در تمام استان‌های کشور متناسب با جمعیت آن‌ها، توزیع کردیم.

علیرضا ولی با بیان اینکه ما بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های قبلی، گوشت و مرغ کافی برای ایام عید ذخیره‌سازی کردیم، اظهار داشت: در حال حاضر هم ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام در استان‌ها توزیع‌شده است.

وی با اشاره به توزیع گوشت قرمز، مرغ و کنسرو مرغ در ایام نوروز، افزود: بیش از ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز و مرغ برای این ایام ذخیره‌سازی شده و ما ذخایرمان را در تمام استان‌های کشور متناسب با جمعیت آن‌ها، توزیع کردیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه هیچ مشکلی درزمینهٔ تأمین مرغ و گوشت قرمز برای ایام نوروز وجود ندارد، قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار را در این زمینه مورداشاره قرارداد و گفت: بر این اساس نرخ هر کیلوگرم مرغ منجمد حداکثر ۵۱۰۰ تومان است ضمن اینکه در بسیاری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای باقیمتی کمتر از ۵۰۰۰ تومان به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

ولی، قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد را نیز ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان و اضافه کرد: گوشت قرمز نیز باقیمت عنوان‌شده، در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای به مردم عرضه می‌شود.

وی قیمت هر عدد کنسرو مرغ را هم کمتر از ۴۰۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: این محصولات به‌اندازه کافی، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین تمامی استان‌ها در حال عرضه است.

این مقام مسئول اضافه کرد: کسانی که نیاز آنان بالاتر از مصرف خانگی است یا خود قصد توزیع دارند، می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های شرکت پشتیبانی امور دام در سراسر کشور، محصول موردنیاز خود را دریافت کنند.

ولی با بیان اینکه به هر میزان که کشور نیاز داشته باشد، ما آمادگی توزیع گوشت قرمز، مرغ و کنسرو مرغ را داریم، ادامه داد: کنسرو مرغ به‌اندازه کافی برای مسافران نوروزی و مردم در مسیرها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور تدارک دیده‌شده است.

وی درباره کیفیت مرغ عرضه‌شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام نیز افزود: مرغ منجمدی که ما عرضه می‌کنیم زیر نظر سازمان دامپزشکی کشور کشتار و ازنظر مسائل بهداشتی و کنترل کیفیت دو بار بازرسی می‌شود ضمن اینکه نوع انجماد آن به‌گونه‌ای است که قابلیت ماندگاری بالایی دارد.

ولی در واکنش به برخی مباحث مطرح‌شده مبنی بر اینکه مرغ‌های توزیع‌شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام حدود ۳ ماه و کمتر از آن تاریخ انقضا دارند، گفت: ما مرغ‌هایی را که تاریخ انقضای آن‌ها نزدیک است برای ایام عید توزیع نکردیم و تمامی محصولات عرضه‌شده بیش از ۴ تا ۵ ماه تاریخ انقضا دارند اما ممکن است شرکت‌های دیگر دست به چنین اقدامی زده باشند.

وی تصریح کرد: تمامی مرغ‌هایی که ما آن‌ها را توزیع کرده‌ایم ازلحاظ مختلف، استاندارد و کیفی هستند.