پروبیوتیک های جدید در صنعت پرورش طیور

محققان مالزیایی سه گونه جدید باکتری را شناسایی کرده‌اند که برای استفاده به‌عنوان پروبیوتیک در صنعت مرغداری پتانسیل خوبی دارند . در مجله علوم کشاورزی pertanika تحقیقی منتشر شد که در آن به هر سه گونه باکتری متعلق به هر سه گونه Lactobacillus salivarius هستند و احتمالاً قادر به زنده ماندن و تکثیر در دستگاه گوارش جوجه‌ها هستند. آن‌ها تحمل خوبی در مقابل اسیدهای صفراوی و آنزیم‌های پانکراس و همچنین توانایی قوی در چسبندگی به دیواره روده از خود نشان دادند .

بیشتر از پنجاه سال است که آنتی‌بیوتیک‌ها برای جلوگیری و یا کنترل بیماری‌های طیور و افزایش رشد و بهره‌وری خوراک استفاده می‌شود .

افزایش نگرانی در مورد مقاومت باکتریایی و ممنوعیت استفاده از آنتی‌بیوتیک در اروپا و آمریکا ، تمایل برای یافتن راه‌حل‌هایی جهت جایگزینی آنتی‌بیوتیک‌ها در صنعت پرورش طیور را افزایش داد . مکمل‌های غذایی میکروبی زنده اثرات مفید بر روی حیوان میزبان دارند و مهم‌ترین آن‌ها بهبود بخشیدن بالانس روده‌ای می‌باشد. بااین‌حال بسیاری از محصولات بالقوه پروبیوتیک بدون مطالعه به بازار عرضه‌شده و این امر باعث ظهور مشکلات در این زمینه شده است .

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی برای ارزیابی پروبیوتیک‌ها در مواد غذایی در سال 2001 قانونی تصویب کرد که به‌موجب آن هرگونه پروبیوتیک مصرفی باید به‌درستی شناسایی شده و ایمنی و اثربخشی آن نیز مورد آزمایش قرارگرفته باشد .

باکتری Lactobacillus باسابقه طولانی در صنعت مواد غذایی بی‌خطر شناخته‌شده است . آن‌ها معمولاً در محیط زیست و همچنین به عنوان فلور طبیعی در دستگاه گوارش حیوانات یافت می‌شوند .

در مطالعه‌ای که Y.W و همکارانش در دانشگاه پوتوا مالزی و دانشگاه Teknologi MARA برای انتخاب پروبیوتیک بالقوه انجام دادند، گونه‌ای از Lactobacillus از روده مرغ بررسی شد .

سه نوع از Lactobacillus salivarius بر روی 42 گونه جدا شده آزمایش شد . با توجه به این امر که استرس دارای تأثیرات زیان‌آور زیادی روی سیستم ایمنی روده می‌باشد ، این‌گونه دارای مقاومت بالا در مواجه با استرس و چسبندگی به سلول‌های اپیتیال روده است .

در آخر ، نویسندگان این تحقیق مطالعات بیشتر بر روی اثربخشی این‌گونه در حیوانات میزبان را توصیه کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *