وفور مرغ و گوشت در بازار شب عید

معاون وزیر کشاورزی از وفور عرضه مرغ و گوشت در بازار شب عید خبر داد و قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار برای هر کیلوگرم مرغ و گوشت را اعلام کرد.

حسن رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: امسال حدود دو میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ و بیش از 800 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولیدشده و با توجه به‌وفور عرضه این محصولات و ذخایر بالای آن در سردخانه‌های کشور،‌ هیچ مشکلی برای تأمین و تنظیم بازار شب عید وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ماهانه حدود 170 هزار تن گوشت مرغ گرم تولید و در بازار عرضه می‌شود، افزود: اگر کسری در بازار ناشی از افزایش تقاضای مردم برای مصرف گوشت قرمز و مرغ به وجود آید از ذخایر بالای دولتی استفاده می‌کنیم که از هم‌اکنون در تمامی استان‌ها بسته به نیاز آن‌ها تأمین و ذخیره‌سازی شده است.

قیمت منطقی مرغ 7000 تومان است

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام خاطرنشان کرد: برخلاف سال گذشته که از بهمن‌ماه تنش قیمتی در بازار گوشت قرمز و مرغ به وجود آمد امسال هنوز قیمت گوشت مرغ به حد منطقی و مصوب کیلویی 7000 تومان وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار نرسیده است.

رکنی ادامه داد: برای عرضه مرغ و گوشت منجمد از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و دیگر مراکز عرضه‌ای که امکان توزیع این محصولات را دارند برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار هر کیلوگرم گوشت مرغ 4500 تا 5000 تومان و هر کیلوگرم گوشت قرمز 18 تا 18 هزار و 500 تومان خریداری‌شده که با سود حداقلی در بازار شب عید و ایام نوروز عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ گرم در بازار از ابتدای امسال تاکنون بالاتر از قیمت مصوب کیلویی 7000 تومان نرفته است، گفت: گرچه برخی تولیدکنندگان معتقدند که باید قیمت مصوب 7000 تومانی هر کیلوگرم گوشت مرغ که از سال گذشته تاکنون تغییر نکرده است، قدری افزایش یابد اما با توجه به ثابت بودن و حتی کاهش نسبی قیمت نهادهای تولید و خوراک مرغ طی سال جاری که تأثیرگذاری بالایی در قیمت تمام‌شده گوشت مرغ دارد نظر وزارت جهاد کشاورزی برای قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت مرغ همان7000 تومان سال گذشته است.