وعده های مسئولان بی نتیجه ماند، قیمت مرغ افزایش یافت

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۹ هزار تومان و مرغ گرم ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان است.

به گزارش شهرآرانیوز، حبیب اسداله‌نژاد از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان است.
وی افزود: با توجه به ازدیاد تقاضا برای خرید، قیمت هر کیلو مرغ زنده نسبت به روز‌های اخیر ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۸۰۰ تومان رشد داشته است.
اسداله‌نژاد قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۱ هزار تومان و مرغ گرم ۱۵ هزار تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: علی رغم افزایش قیمت مرغ در بازار، همچنان با نرخ واقعی اختلاف معناداری داریم.
او با اشاره به اینکه قیمت دستوری تعیین کننده نرخ مرغ در بازار نیست، بیان کرد: عرضه و تقاضا به عنوان مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت مرغ در بازار از سوی مسئولان ذی ربط مغفول مانده است، درحالیکه با برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا نرخ مرغ واقعی می‌شود.
این مقام مسئول پیش‌بینی بازار مرغ را امری دشوار دانست و گفت: با وجود آنکه قیمت مرغ به حجم تقاضا و معیشت مردم بستگی دارد، اما تصور می‌شود که قیمت مرغ در بازار کاهش نیابد.
این مقام مسئول با بیان اینکه مرغداران در تامین نهاده‌های دامی همچنان دچار مشکل هستند، گفت: علی‌رغم وعده وعید‌های مختلف مسئولان، قیمت هر کیلو کنجاله سویا در بازار سیاه ۲ برابر نرخ مصوب و ذرت یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ تومان بالاتر است.
به گفته وی، قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد ۵ هزار و ۴۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان با اشاره به اینکه تامین نهاده دامی مورد نیاز به سختی و کندی در حال انجام است، تصریح کرد: هم اکنون مجموع نهاده مورد نیاز مرغداران از طریق سامانه بازارگاه تامین نمی‌شود، از این رو تولیدکنندگان ناچارند نهاده مورد نیاز را با قیمت بالا و به سختی تامین کنند تا بتوانند شکم مرغ‌هایشان را سیر کنند.