مرغ ایرانی از سفر به روسیه بازماند

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور گفت: ما هرگز نمی‌توانیم به روسیه مرغ صادر کنیم، چراکه قیمت تمام‌شده تولید ما بالاست و توان رقابت با کشوری مانند برزیل را درزمینهٔ صادرات به روسیه نداریم.

محمد یوسفی اظهار داشت: قیمت مرغ طی هفته جاری مقداری بهبودیافته است، چراکه اوایل هرماه قدرت خرید مردم افزایش پیدا می‌کند.

وی، قیمت مرغ زنده را بین 4200 تا 4300 تومان (به شکل مدت‌دار) و 4100 تومان(به شکل نقدی) عنوان کرد و گفت: قیمت مرغ آماده به طبخ در مراکز عمده‌فروشی بین 5700 تا 6000 تومان است، ضمن اینکه بهای این کالا در مراکز خرده‌فروشی در نقاط مختلف شهر متفاوت و از 5800 تا بیش از 6000 هزار تومان متغیر است.

یوسفی با اشاره به گفته‌های مسئولان مبنی بر توزیع سبد خانوار، تصریح کرد: با توزیع این سبد قیمت مرغ کاهش پیدا می‌کند، ضمن اینکه مرغ موجود در سبد خانوار یقیناً از مرغ‌های ذخیره‌شده در انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام است.

وی در مورد زمان آغاز صادرات مرغ به روسیه اظهار کرد: این صادرات اصلاً شروع نخواهد شد. ما هرگز نمی‌توانیم به روسیه مرغ صادر کنیم، چراکه قیمت تمام‌شده تولید ما بالاست و توان رقابت با کشوری مانند برزیل را درزمینهٔ صادرات به روسیه نداریم.