قیمت گوشت مرغ در سرازیری

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی 5800 تومان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی را 5800 تومان عنوان کرد و گفت:‌ به‌طورکلی مردم تمایل کمی نسبت به خرید مرغ در ماه مبارک رمضان امسال داشتند و بازار راکد است.

مهدی یوسف‌خانی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم مرغ در کشتارگاه 5200 تومان است، اظهار کرد: معمولاً قیمت مرغ در اوایل هفته نسبت به اواسط هفته کمی بالاتر و در اواسط هفته حدود 100 تا 200 تومان کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه بازار راکد تا چند روز باقی‌مانده به عید فطر ادامه خواهد داشت، گفت:‌ تقریباً در روزهای پایانی ماه رمضان قیمت‌ها حدود 300 تومان افزایش خواهد داشت و تازه به روال قبل از ماه مبارک رمضان برمی‌گردد.

ضرورت صادرات مرغ برای جلوگیری از زیان مرغداران

یوسف‌خانی با بیان اینکه در ماه رمضان امسال برخلاف سال‌های قبل با کاهش تقاضا روبرو بودیم، تأکید کرد: برای جبران زیان مرغداران باید صادرات مرغ جزو برنامه‌های اصلی قرار گیرد، چون صادرات مرغ نداریم. در حال حاضر 110 میلیون قطعه جوجه ریزی انجام‌شده که حدود 30 میلیون آن مازاد بر نیاز است که بهتر است صادر شود تا از زیان مرغداران جلوگیری شود.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی درعین‌حال بیان کرد: البته راهکار غیرمنطقی نیز در این زمینه وجود دارد و آن این است که به مرغداران بگوییم کمتر تولید کنند و پنج دوره جوجه ریزی در سال را به سه دوره کاهش دهند که این تصمیم نتایج منفی ازجمله بیکاری، کمبود اشتغال یا دیگر موارد را در پی خواهد داشت، چون باید از سرمایه‌های موجود و امکانات استفاده بهینه شود و برای بازار فروش نیز تدبیری اندیشید.

وی با بیان اینکه بخشی از کاهش تقاضا برای خرید مرغ شایعات مطرح‌شدن درباره بیماری آنفلوانزاست، گفت: این شایعه حل‌وفصل شد و در حال حاضر تمام مجوزهای مرغ‌های مازندران آزادشده و مرغ‌ها بارگیری می‌شوند ولی به‌طورکلی مردم تمایل کمی نسبت به خرید مرغ در ایام ماه مبارک رمضان امسال داشتند و بازار راکد است.