قیمت مرغ تا شب یلدا افزایش می‌یابد

 

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان مرغ گوشتی با اشاره به افزایش 10 درصدی میزان مصرف پس از پایان ماه محرم و صفر گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا دو هفته آینده قیمت هر کیلو مرغ گرم جهت مصرف مردم به 6 هزار و 500 تا 7 هزار تومان برسد.

عظیم حجت، با بیان اینکه میزان مصرف در ماه‌های محرم و صفر 10 درصد کاهش یافت، گفت: با آغاز ماه ربیع‌الاول و انجام جشن‌ها و میهمانی‌های مردم میزان مصرف مرغ افزایش می‌باید که همین امر منجر به‌سرعت بخشیدن به روند منطقی شدن قیمت این کالای پروتئینی خواهد شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم قیمت هر کیلو مرغ زنده قابل تحویل درب مرغداری‌ها به 4 هزار و 200 تومان تا 4 هزار و 500 تومان افزایش یابد.

حجت با تأکید بر اینکه در طول دو هفته گذشته و به‌ویژه در شب یلدا هیچ جهش ناگهانی در قیمت مرغ به وجود نخواهد آمد، اظهار کرد: پیش‌بینی میزان مصرف و نیز میزان جوجه ریزی در مرغداری‌های کشور بر اساس واقعیت‌های بازار در ایام نسبتاً پرمصرف برنامه‌ریزی‌شده و درنتیجه با هیچ کمبودی در بخش تأمین این کالای پروتئینی روبرو نخواهیم بود.

وی ادامه داد: فردا دومین جلسه قیمت‌گذاری مرغ گوشتی با هماهنگی بخش دولتی انجام خواهد شد که در این جلسه قیمت تمام‌شده مرغ با توجه به هزینه‌های تولید بررسی و تعیین می‌شود.