قیمت مرغ به کیلویی ۹ هزار تومان رسید

در آخرین روزهای سال ۹۳ دولت با افزایش توزیع ذخایر مرغ منجمد تلاش زیادی برای کاهش قیمت گوشت مرغ در بازار مصرف انجام داد و مرغی که در اسفندماه پر گشوده و قیمت خود را تا ۹ هزار تومان بالابرده بود تا ۸ هزار و ۲۰۰ تومان پایین کشید.

مرغداران نیز که از ابتدای سال مرغ زنده را به قیمت کمی فروخته بودند با کاهش جوجه ریزی پایان سال، قیمت مرغ را که تا بهمن‌ماه ۵ هزار تومان قیمت داشت، افزایش دادند. از طرفی ستاد تنظیم بازار باعرضه مرغ منجمد در سطحی گسترده، کمی قیمت این محصول را کاهش داد اما مرغ ۸ هزارتومانی به‌عنوان یک کالای پرمصرف فاصله زیادی تا قیمت کارشناسی ۷ هزار تومان وزارت جهاد کشاورزی داشت.

با تعطیلی چندروزه کشتارگاه‌ها و کاهش عرضه مرغ گرم به بازار، دوباره قیمت این محصول افزایش‌یافته به‌طوری‌که امروز هر کیلوگرم مرغ در منطقه مجیدیه ۹ هزار تومان، سعادت‌آباد ۸۹۷۰ تومان، نارمک ۸۸۵۰و گوهردشت استان البرز ۸۷۵۰ به فروش می‌رسد.

توزیع ۶۸۰ تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران دراین‌ارتباط گفت : با داشتن ۱۲۰ هزار تن ذخیره در گردش مرغ نگرانی بابت تامین مرغ وجود ندارد به‌طوری‌که در آخرین روز سال علاوه بر مرغ گرم، ۶۸۰ تن مرغ منجمد و درمجموع ۱۴۰۰تن مرغ برای کنترل قیمت‌ها به بازار تزریق شد.

محمد موسوی افزود: گرانی روزهای اخیر مرغ ناشی از گرانی آخر سال و مشکلات حمل‌ونقل بین استان‌ها است.

وی خاطرشان کرد: بخش زیادی از مرغ موردنیاز استان تهران از طریق استان‌های بزرگ تولیدکننده مرغ کشور نظیر گلستان، مازندران و خراسان تامین می‌شود، این در حالی است که در روزهای اخیر با افزایش ورود مسافر به این استان‌ها امکان انتقال مرغ تازه به تهران ندارند.با افزایش روند تولید مرغ امیدوارم که از هفته سوم فروردین‌ماه سال جاری شاهد سیر نزولی و افت قیمت مرغ باشیم.

گفتنی است که طبق روال هرساله با پایان تعطیلات رسمی از پنجم فروردین‌ماه دوباره عرضه مرغ گرم افزایش می‌یابد و این امر بر روی قیمت‌ها تأثیرگذار خواهد بود.