قیمت مرغ از 20 روز دیگر کاهش می‌یابد

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه اکنون هر کیلو مرغ در خرده‌فروشی‌ها 7100 تومان عرضه می‌شود از کاهش قیمت مرغ از 20روز آینده خبر داد.

مهدی یوسف خانی با اشاره به کاهش 150 تومانی قیمت هر کیلو مرغ در مقایسه با روز دوشنبه اظهار کرد: قیمت هر کیلو مرغ زنده در بازار 4700 تومان است که در مقایسه با روز دوشنبه 100 تومان کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه معمولاً قیمت مرغ در اوایل هفته نسبت به اواسط هفته به دلیل افزایش تقاضا گران‌تر است، میانگین قیمت مرغ در یک ماه اخیر را 7000 تومان اعلام کرد.

او درعین‌حال بیان کرد: از حدود سه ماه گذشته به دلیل کنترل بیماری آنفلوانزا، مجوزهای جوجه ریزی برای بخش‌های عمده‌ای از استان مازندران لغو شده بود که همین موضوع منجر شد در یک ماه گذشته با افزایش قیمت مرغ مواجه شویم، ولی محدودیت مجوزها از حدود یک ماه گذشته برداشته‌شده است.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود:‌ از حدود یک ماه پیش دوباره مجوز جوجه ریزی برای این بخش‌ها صادر شد و تا به امروز جوجه‌ها 30 روزه شده‌اند و با توجه به این‌که دوره جوجه ریزی 50 روزه است می‌توان گفت از 20 روز آینده این جوجه‌ها وارد بازار می‌شوند. بنابراین قیمت مرغ از اواخر شهریورماه و اوایل مهرماه با آمدن جوجه‌های جدید به بازار کاهش می‌یابد.