قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک روزه، ماهانه تعیین می‌شوند

ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در نشست امروز مقرر شد در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کارگروهی تشکیل و قیمت تخم مرغ و جوجه یک روزه را به صورت ماهانه تعیین کند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست بعدازظهر امروز(سه‌شنبه ۲۱ مردادماه) کمیته تخصصی کمیسیون کشاورزی، گفت: دستورکار نشست کمیته کمیسیون کشاورزی درخصوص تعیین قیمت تخم مرغ با توجه به مشکلات این بخش بود و نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در جلسه حضور داشتند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نشست امروز مقرر شد در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کارگروهی تشکیل و قیمت تخم مرغ و جوجه یک روزه را به صورت ماهانه تعیین کند، ادامه داد: قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک روزه در کشوری مانند ترکیه به صورت هفتگی تعیین می‌شود.
وی ادامه داد: در شرایط خاص کشور کارگروه تعیین قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک‌روزه با حضور سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، بخش خصوصی اصلی مرتبط با حوزه و در صورت نیاز نماینده بازرسی تعزیرات می‌توانند کمک کنند و نرخ مصوب شده توسط این کارگروه می‌تواند معیار ستاد تنظیم بازار باشد و از آشفتگی در این زمینه جلوگیری کند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخش‌های دولتی در تعیین قیمت محصولات نباید دچار دوگانگی باشند، عنوان کرد: تعیین قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک روزه به صورت ماهانه و توسط کارگروهی خاص به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: قیمت‌های تعیین شده در بازار ثابت نیستند و متوسط نرخ‌های مشخص شده در هر ماه قابل قبول است.