علت افزایش قیمت مرغ، کاهش قیمت تا چند روز دیگر

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کاهش جوجه ریزی و افزایش قیمت جوجه یک‌روزه را از عوامل افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار عنوان کرد و گفت: قیمت منطقی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه در بازار مصرف 6800 تا 7000 تومان است و تا چند روز آینده بازار آن متعادل می‌شود.

عباس والوزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ثبات قیمت به معنای قیمت متعادل نیست و قیمت مطلوب از ثبات آن به دست نمی‌آید، چراکه قیمت مطلوب یک محصول، زمانی است که بر اساس هزینه‌های تمام‌شده و رعایت مصلحت و منافع مصر‌ف‌کننده تعیین‌شده باشد.

وی با اشاره به هماهنگی و همکاری تنگاتنگ مسئولان دولتی اعم از ستاد تنظیم بازار، شرکت پشتیبانی امور دام، سازمان حمایت مصر‌ف‌کنندگان و تولیدکنندگان با مرغداران افزود:‌ علت افزایش قیمت مرغ، صادرات آن نیست چراکه طی 10 ماهه گذشته نهایتاً 55 هزار تن گوشت مرغ به کشورهای مختلف صادرشده است که در میان دو میلیون تن تولید این محصول عددی به‌حساب نمی‌آید.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: به نظر می‌رسد علت افزایش قیمت گوشت مرغ در هفته‌های اخیر، افزایش قیمت جوجه یک‌روزه و کاهش جوجه ریزی بوده است که با سیاست‌های شرکت پشتیبانی امور دام و وزارت جهاد کشاورزی، تا چند روز آینده بازار گوشت مرغ متعادل می‌شود.

عرضه مرغ 6000 تومانی در استان‌ها

والوزی خاطرنشان کرد: طی دو هفته گذشته تاکنون مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام به قیمت کیلویی 5800 تا 6000 تومان در میادین میوه و تره‌بار و مراکزی که سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان‌ها معرفی کرده‌اند، عرضه‌شده است.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در این راستا انجام‌شده عرضه گوشت مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام در بورس کالای محصولات کشاورزی بود که توانستیم حدود هزار تن از این محصول را به قیمت 4500 تا 5500 تومان (بر اساس تاریخ انقضاء) عرضه کنیم.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام تأکید کرد: با توجه به شرایط تولید، بازار گوشت مرغ تا چند روز آینده متعادل می‌شود و هیچ نگرانی بابت تولید و تامین بازار داخلی نداریم.