صادرات مرغ به روسیه تنها با تعرفه 4 درصدی امکان‌پذیر است

 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: اگر روسیه عوارض صادرات محصولات پروتئینی را حذف کند یا حداکثر به 4 درصد برساند قطعاً می‌توانیم همکاری مناسبی را در این زمینه داشته باشیم.

صادرات مرغ به روسیه تنها با تعرفه 4 درصدی امکان‌پذیر است عظیم حجت مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور ، در خصوص صادرات مرغ به روسیه اظهار داشت: پروتکل صادرات محصولات دام و طیور به روسیه نهایی شده اما تاکنون محموله‌ای به‌صورت اجرایی به روسیه صادر نشده است.

وی با اشاره به تعرفه 25 درصدی صادرات محصولات پروتئینی گفت: اگر روسیه عوارض صادرات محصولات پروتئینی را حذف کند یا حداکثر به 4 درصد برساند قطعاً می‌توانیم همکاری مناسبی را در این زمینه داشته باشیم اما درصورتی‌که قرار باشد عوارض 25 درصدی فعلی باقی بماند باید گفت که با توجه به بعد مسافت، هزینه‌های بالای حمل‌ونقل و صرفاً صادرات خط دو کشتار صرفه اقتصادی ندارد.

حجت تصریح کرد: درواقع با توجه به کاهش ارزش روبل روسیه مطمئناً انتخاب این واحد پولی به‌عنوان ارز مبادله‌ای نوسان بالاتری خواهد داشت اما چنانچه قیمت صادراتی با دلار مبادله شود با شرکت‌های بیمه بر اساس فروشی که در روسیه انجام می‌شود بیمه کنند تا ضرر و زیان متحمل صادرکننده نباشد شرایط متفاوت خواهیم داشت.