جیره غذایی مرغ

مرغ یکی از محبوب ترین غذا های موجود در جیره ی غذایی انسان بوده و از قدیمی ترین حیواناتی است که به دست بشر، اهلی شده است.

 

رژیم غذایی این موجود ارزشمند تابع شرایطی است که پرورش دهندگان باید به آن توجه کنند؛

 

 

مرغ تخم گذار یا مرغ گوشتی؟

قبل از هرچیز ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع مرغی می خواهید پرورش دهید؛ مرغ تخم گذار یا مرغ گوشتی؟ پس از آن که تصمیممتان را در انتخاب نوع مرغ نهایی شد، به سراغ تهیه ی لیستی از جیره ی مورد نیاز برای مراحل مختلف بروید؛

 

 

مرغ تخم گذار

 

اگر قصد دارید مرغ تخم گذار پرورش دهید، باید بتوانید پروتئین مورد نیاز برای عمل تخمگذاری را فراهم کنید؛ بهتر است با توجه میزان سن، وزن، حرارت محیط و انرژی مورد نیاز، جیره غذایی را تنظیم کنید.

جیره ای که در اختیار مرغ قرار می دهید باید دارای 5 درصد پودر ماهی، 2.5 درصد کلسیم، 16 درصد پروتئین و… باشد.

چنانچه جیره ی غذایی مصرفی از مقدار و کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، نمی توان از مرغ انتظار تخم گذاری با تعداد و کیفیت بالا داشت. علاوه بر آن، نمی توان روی تخم ها برای جوجه کشی، حساب باز کرد.

 

عواملی که باعث تاثیر منفی در وزن گرفتن گله های تخمگذار می شود

  • عدم وجود فضای کافی
  • عدم دریافت مواد غذایی مناسب
  • وجود بیماری
  • مکان آلوده و مرطوب

 

بهترین منابع غذایی برای مرغ های تخمگذار

 

گندم: پس از گذشت 14 روز از عمر جوجه ها، می توان گندم را در جیره ی آن ها قرار داد که دارای پروتئین و نشاسته زیادی است.

 

ذرت: یکی از مهم ترین اعضای مستقر در جیره ی غذایی هر پرنده ای، ذرت است. این ماده ی مغذی انرژی مورد نیاز بدن مرغ را تامین می کند.

 

جو: اگر می خواهید این ماده را در جیره ی غذایی مرغ ها قرار دهید، بهتر است آن را آسیاب کنید و فقط در اختیار مرغ های بالغ قرار دهید.

 

کنجاله سویا: توصیه می شود برای تامین پروتین مورد نیاز بدن مرغ و جوجه ها از کنجاله ی سویا استفاده کنید.

 

پودر ماهی: برای دریافت اسید های آمینه و پروتئین های غنی شده، توصیه می شود پودر ماهی را به همراه آنتی اکسیدان ترکیب کنید و فقط به میزان 4 تا 5 درصد از این ماده ی ترکیبی را در اختیار مرغ ها قرار دهید، در غیر اینصورت، ممکن است چینه دان مرغ ها عفونتی شود.

 

مرغ گوشتی

 

اگر قصد پرورش مرغ گوشتی را دارید، باید با توجه به میزان انرژی و مواد مغذی لازم برای تامین سلامت و تولید مناسب، جیره ی غذایی تهیه شود؛

اجزای اصلی مستقر در جیره باید دارای آب، انرژی، اسید های آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی باشند، این اجزا در کنار یکدیگر و هاهنگ باهم عمل می کنند تا بافت عضلانی-اسکلتی را رشد دهند.

 

مواد مورد نیاز برای قرار گرفتن در جیره ی غذایی مرغ های گوشتی

 

پروتئین خام: برای رشد عضلات و شکل گیری بافت بدن، پروتئین بالایی نیاز است؛ جیره ی ابتدایی جوجه ها شامل میزان پروتئین بالایی می شود، زمانی که جوجه ها به سن 2 هفتگی می رسند، باید میزان پروتئینی که به آن ها می رسد را کاهش داد. برای تامین پروتئین مورد نیاز جوجه ها باید موادی چون: کنجاله ی سویا، آفتابگردان، تخم پنبه، گیاه کانولا و… را در جیره ی غذایی آن ها بگنجانید.

 

انرژی: برای تامین انرژی مورد نیاز مرغ ها می توان موادی چون: ذرت، گندم، جو, سبوس گندم و برنج، نرمه گندم و… را در جیره ی غذایی آن ها قرار داد.

 

ریز مغذی ها: به منظور جلوگیری از ایجاد بیماری در جوجه ها، باید ویتامین ها و ریز مغذی ها را درون جیره ی غذایی آن ها قرار دهید.

 

مواد معدنی: مهم ترین مواد معدنی که مرغ ها نیاز دارند شامل: کلسیم، فسفر، منیزیم، سدیم، سولفور، ید، آهن، سلنیوم و… می شود.

از دی کلسیم فسفات، مونو کلسیم فسفات و.. می توان برای تامین فسفر مورد نیاز مرغ ها استفاده کرد. برای تهیه ی کلسیم مورد نیاز مرغ ها می توان از منابعی چون: پودر استخوان، پودر صدف، کربنات کلسیم و… استفاده نمود.

 

سایر افزودنی ها: پودر گوشت، پودر ماهی و مرغ دارای اسید های آمینه ی خالص است که برای رشد مرغ ها مفید است.

 

کلام آخر؛

در تغذیه ی مرغ ها باید توجه داشته باشید که حتما مواد مورد استفاده در جیره ی غذایی مرغ ها و جوجه ها باید باهم متفاوت باشند و به صورت جداگانه تغذیه شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *