انجام  ۸۵۰ هزار بازرسی مرتبط با کالاهای اولویت دار

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بر پنج گروه کالایی به عنوان اولویت هفتگی بازرسی در هفته جاری بازرسی و نظارت خواهد داشت.

 

به گزارش خبرآنلاین، بازرسان سازمان حمایت و سازمانهای صمت استانها در سراسر کشور این هفته بر بازار گوشت قرمز، نهاده های دامی، مرغ زنده و گرم، روغن خوراکی، محصولات فولادی بازرسی خاص و ویژه خواهند داشت.

تمرکز این بازرسی‌ها توجه به ثبت کالا در سامانه جامع انبارها بوده است و ۱۷ قلم کالای اساسی در اولویت بازرسی‌ها قراردارد که هر هفته با توجه به شرابط بازار ۵ قلم کالای اولویت دار برای تمرکز بازرسیها و نظارت جدی بر فرآیند تامین و توزیع آنها در طول هفته مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برابر جمع بندیهای انجام شده از سوی سازمانهای صمت استانها در هفت ماه اول امسال بیش از ۸۵۰ هزار مورد بازرسی صرفا مرتبط با کالاهای اولویت دار از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سراسر کشور انجام که در نهایت منجر به تشکیل ۳۸ هزار و۵۹۳ پرونده شده است.

ارزش ریالی پرونده های متشکله را بیش از ۳ میلیارد و ۵۹۴ میلیون و ۱۶۷ هزار ریال بوده است و تمام پرونده های تشکیل شده برای رسیدگی و صدور حکم به ادارات کل تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است.

با راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی از این پس مراحل تشکیل پرونده و رسیدگی به آن شفاف خواهد شد.

توسط بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت استانها انبارها و مراکز نگهداری کالا رصد شده و بازرسی‌ها در سطح بازار نیز با تمرکز بر اقلام و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم با قوت تداوم داشته و از تخلفات احتمالی جلوگیری می شود.

برخورد با پدیده احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه، گرانفروشی و کم فروشی ، عدم صدور فاکتور ، اعلام موجودی ،حراج غیرمجاز و ….. از مواردی است که باید بازرسان این سازمان و سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانهای سراسر کشور در اولویت های بازرسی خود از بازار قرار دهند.

این سازمان از مردم کشور درخواست نمود تا همچون گذشته در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه ها، با شماره تلفن ۱۲۴ این سازمان و ستادهای خبری سازمانهای صمت سراسر کشور تماس گرفته و تخلفات را گزارش دهند.